Zaloguj

Zaloguj

3fcfeec23f89229df5a65ddc309765b4paxxx.jpeg

W czwartkowe popołudnie John Paxson spotkał się z mediami i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat stanu zespołu po pierwszym roku przebudowy.
Pax podkreślił, że nadal uważają, że przed sezonem podjęli właściwą decyzję i zespół „znajduje się w lepszym miejscu niż rok temu o tej samej porze.”
Powiedział też, że to lato będzie najważniejszym ze wszystkich w ostatnich latach.
Zapraszam na (w miarę) zwięzłe podsumowanie wczorajszej konferencji.

O zakończonym sezonie

nextseason.jpg

John Paxson podkreślił, że nie podoba mu się tankowanie ale uznano, że w tym sezonie było to konieczne. „W tym sezonie zrobiliśmy to co uznaliśmy za najlepsze dla zespołu w dłuższej perspektywie. Nikt z nas nie chce ponownie znaleźć się w takiej sytuacji. To całkowita sprzeczność z tym czego chcą prawdziwi sportowcy ale niestety taki jest ‘system’ w NBA.”
Pax nie dopuszcza nawet takiej możliwości, że za rok zespół może być w tym samym miejscu – „Myślę, że zrobiliśmy to wszystko we właściwy sposób. Naszym zamiarem było sprawdzenie graczy, którymi dysponujemy i ich rozwój. Nie chcemy znaleźć się ponownie w takiej sytuacji i szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby istniało takie ryzyko w przyszłym sezonie jeżeli wszyscy będą zdrowi.”

O Zachu i jego umowie

zahlavninnnn.jpg

„Zach będzie miał różne możliwości. Tak to już jest. Inne zespoły mogą z nim rozmawiać. Po historii z Derrickiem dobrze wiedzieliśmy, że będzie miał lepsze i gorsze momenty wracając po tak długiej i poważnej kontuzji. Kiedy go pozyskiwaliśmy wiedzieliśmy, że nie od razu będzie mógł dla nas grać. Myślę, że znaleźliśmy odpowiedzi na kilka pytań co do jego osoby, miał kilka dobrych spotkań. Przed nim jeszcze długa droga. Bardzo cenimy Zacha i uważamy go za część naszej przyszłości ale on ma możliwości, które będzie musiał rozważyć.
Naszym zdaniem pasuje do obranego przez nas kierunku i mamy nadzieję, że to lato będzie dla niego bardzo dobre i dzięki ciężkiej pracy stanie się lepszym zawodnikiem, zobaczymy co się wydarzy.”
„Naszym celem na ten sezon co do Zacha było po prostu to aby wrócił do gry. Miał poważną kontuzję. Mieliśmy już doświadczenie ze względu na uraz Derricka w przeszłości. Byliśmy wrażliwi na to jak to wpływa na zawodnika i jak ciężko jest wrócić po takim urazie. Na szczęście udało się i wrócił na parkiet. Myślę, że zawodnicy, którzy wracają po zerwaniu ACL są lepsi w drugim sezonie po powrocie. Zach musi być zdrowy, solidnie przepracować lato i być w świetnej formie kiedy stawi się na obóz treningowy z zespołem. Kiedy wracasz po takiej kontuzji i nie grałeś 10-11 miesięcy ciężko jest być w odpowiedniej formie. On i reszta chłopaków muszą być w idealnej formie. Musimy tego wymagać. Zach LaVine musi być lepszym koszykarzem. I to na nim spoczywa odpowiedzialność i konieczność pracy nad sobą.”

O Krisie Dunnie

kridunnnn.jpg

„To co Kris pokazał w tym roku było bardzo obiecujące. Kiedy był zdrowy pokazał, że jest bardzo walecznym zawodnikiem. Jeżeli chodzi o to co musi robić lepiej to z pewnością jest to wykańczanie akcji. Pokazał, że posiada potencjał aby dopracować ten element jednak jego liczby w tym aspekcie są niższe niż powinny być.”
„Jeżeli jesteś point guardem musisz umieć wykańczać akcje na wysokiej skuteczności.”
„Dunn posiada potencjał by zostać jednym z najlepszych defensywnych PG w lidze i z pewnością pokazał to w tym sezonie.”
„Najcięższą rzeczą dla młodych graczy jest regularność we wszystkim co robią.”

O Laurim Markkanenie

laurmarkkkknknenen.jpg

„Jestem pod ogromnym wrażeniem spokoju z jakim gra. Rzadko cokolwiek wytrąca go z równowagi. Z całą pewnością może grać na obwodzie dzięki posiadanym umiejętnością strzeleckim. Tego lata musi mocno popracować nad swoim ciałem, musi stworzyć sobie bazę, być silniejszy. Musi znaleźć miejsca na parkiecie bliżej kosza niż za linią rzutu za 3 punkty gdzie będzie efektywny. Musi popracować nad dryblingiem i pracą nóg by spisywać się lepiej w akcjach izolacyjnych. Z jego rozmiarem i rzutem musi być zdolny do grania tam gdzie będzie w stanie dominować. Z mojego punktu widzenia przeszedł nasze oczekiwania. Wierzymy, że mamy świetnego zawodnika i fundament pod wszystko czym chcemy być i to jak chcemy grać. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że był częścią umowy, którą zawarliśmy zeszłego lata.

O drafcie

plnsdraft2018.jpg

Największą potrzebą Bulls w tegorocznym drafcie jest oczywiście pozycja skrzydłowego.
„Musimy szukać skrzydłowego. To byłby idealny wybór. Skrzydłowy z dobrymi warunkami fizycznymi, rzutem i umiejętnością gry w obronie to to czego nam brakuje, obszar, w którym chcemy poprawić nasz roster. W zależności od tego z jakim pickiem będziemy wybierać ciężko jest przeoczyć talent nawet kiedy szukasz zawodnika o określonym profilu (Domyślam się, że Pax daje nam do zrozumienia, że im gorszy pick tym większa szansa na wybór najlepszego dostępnego gracza zamiast upierania się na SF’a). Możemy skorzystać z uniwersalnych graczy, takich którzy mają odpowiednie warunki i umiejętności strzeleckie. Będziemy młodzi, atletyczni, lepsi i będzie to zespół moim zdaniem zdolny do konkurowania na wysokim poziomie.”

O planach na przyszłość i Free Agency

temhemistry.jpg

Ze słów Paxsona wynika, że podpisanie wolnych agentów będzie rozważane ale podpisywanie weteranów na krótkoterminowe umowy jest raczej wykluczone.
„Philly i to co zrobili przez ostatnie lata są dobrym przykładem dla ekip w przebudowie. Mieli kilka wysokich picków w drafcie, z kilkoma trafili i są obecnie w dobrej sytuacji.”
„To co chcieliśmy zrobić to odpowiednie zarządzanie budżetem aby móc wydać pieniądze kiedy nadejdzie na to właściwy czas. Nie zamierzamy po prostu próbować podpisywać starszych graczy aby wypełnić luki w rosterze. Musimy być cierpliwi i zdyscyplinowani.”
„Jeżeli Zach, Kris i Lauri dalej będą się rozwijać, Portis staje się coraz lepszy, Denzel odnalazł swoją nisze w zespole, Payne potrafi dodać coś od siebie a do tego rozsądnie uzupełnimy pozostałe elementy to będziemy lepszym zespołem”

O Fredzie Hoibergu

bullfredhoi.jpg

„Tak, Fred wróci. Wydaje mi się, że w tym sezonie Fred miał więcej rzeczy pod kontrolą. Ta grupa zawodników, to jak chciałby żeby grali, utrzymywali piłkę w ruchu, ta ekipa bardziej pasuje do preferowanego przez niego stylu. Widać, że czuje się lepiej.”
„Dalej musimy się razem rozwijać i poprawiać, ja również.”
„Moim zdaniem każdy kolejny rok pomaga trenerowi zdobywać doświadczenie i uczyć się nowych rzeczy. Myślę, że Fred i nasz sztab wykonali kawał dobrej roboty scalając i utrzymując tę grupę razem.”

O rosterze na kolejny sezon

abrolo.jpg

Roster na kolejny sezon wydaje się być praktycznie ustalony. Jedyną pozycją, na której brakuje zawodników jest SF.
Paxson stwierdził, że „większość obecnego rosteru wróci po wakacjach. Robin Lopez jest ważną częścią naszej przyszłości. Czujemy się bardzo dobrze mając Krisa Dunna jako startera na PG i Camerona Payne jako jego zmiennika. Lauri jest naszym ‘kamieniem węgielnym’. Kris miewał fenomenalne mecze ale dalej musi pracować i się rozwijać.”

 

[źródło: nba.com/bulls]

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież