Billy Donovan coaching Getty 0 2

Świat i koszykówka wydają się łatwiejsze jak na ławce masz trenera. Małym podsumowaniem może nie spotkania, ale po prostu tego sezonu niech będzie wypowiedź Billy'ego Donovana jak ocenia rekord Byków (16-18) na przerwę związaną z All Star Game.

Billy krótko skomentował, że Bulls maja ujemny bilans i nie ma z czego się cieszyć, podkreslił też że docenia i widzi zmianę w podejmowaniu decyzji na parkiecie wsród swoich graczy.

W poprzednim sezonie w analogicznym okresie podobne pytanie otrzymał Jim Boylen, komentarz trenera był bardzo niespójny i nielogiczny, a Jim wprost powiedział że bilans zespołu go nie martwi, a jego zajęciem jest rozwój zespołu...

Wracając do spotkania. Byki zaczęły od solidnego startu 8-0, a w ciągu pierwszych 3 minut meczu każdy z zawodników pierwszej piątki zaliczył co najmniej jedna zbiórkę. Zarówno wyjsciowy lineup, jak i zmiennicy w zespole Chicago prezentowali sie solidnie w efekcie czego w drugiej kwarcie Byki nie wiadomo kiedy zrobiły run 20-4, wychodząc na kilkunastopuntowe prowadzenie do przerwy.

Bardzo podoba mi się, że Billy łamie schematy i dostowuje lineup i taktykę na konkretnego przeciwnika. Dzis zmiennikiem Wendella był ponownie Daniel Gafford i była to bardzo dobra decyzja na walke w pomalowanym przeciw Zionowi i Stevenowi Adamsowi. Daniel co prawda załapał się na plakat, ale w 6 minut uzbierał 5 zbiórek i raz zablokował własnie Ziona.

W trzeciej kwarcie obraz gry nie zmienił się, Pelicans szarpali głównie za sprawą JJ Redicka, a Chicago sumiennie punktowało praktycznie całą drużyną.

Niestety jak to bywa w przypadku końcówek w wykonaniu Chicago, Nowy Orlean szarpał, szarpał, aż wyszarpał całkiem wyrównaną i nerwową końcówkę, w której koniec końców na szczęscie to my mielismy Zacha LaVine'a :)

Zach LaVine - 36 punktów, 4/8 zza łuku, 8 asyst. Momentami nawet komentatorzy spotkania byli zszokowani jak łatwo dochodzi do pozycji rzutowych

Coby White - 25 punktów, dobre minuty i wejscia w czwartej kwarcie

Patrick Williams i Thaddeus Young - Panowie zaliczyli po 3 bloki, dodając do tego duetu Daniela Gafforda mamy w totalu 6 bloków na Zionie Williamsonie! brawo

Wendell Carter Jr - 15 zbiórek to swietny wynik, trójka z rogu tak samo, szkoda jedynie że długimi momentami znikał w ataku.

Obrona i straty - Chicago jako zespół zaliczyli w Q4 7 strat i z niczego pozwolili gospodarzom rzucić 45 punktów. 2 głupie faule przy próbach rzutów zza łuku też nie przynoszą chwały.