Zaloguj

Zaloguj

77f0007f0a974125b94f78828607911a

Drugie przedsezonowe spotkanie za nami, z najważniejszych wiadomości należy wymienić tylko fakt, że w drugim kolejnym spotkaniu Najlepszym graczem Byków był Bobby Portis, a nasz debiutant Wendell Carter Jr. zanotował fantastyczny blok na Giannisie Antetokounmpo!

To był kiepski mecz, niemrawy start, fatalne decyzje rzutowe, spowalniający grę i gubiący się w ofensywie Robin Lopez, można by tak poznęcać się jeszcze personalnie nad Jabari Parkerem i Justinem Holidayem, tylko po co.

Bucks od początku grali swoją, momentami banalną koszykówkę ( tutaj brawa bo widać rękę Mike’a Budenholzera ). Minięcie rywala, penetracja w okolice pomalowanego, sciagnięcie obrońcy, oddanie na jedno bądź drugie skrzydło i tak do znudzenia. W kombinacji z dobrą skutecznością zawodnicy Milwaukee nie mieli dziś żadnych problemów żeby zbudować sobie przewagę i kontrolować mecz w pełnym wymiarze czasu.

Plusy:

Bobby Portis – 17 punktów, dużo energii, bardzo duża pewność siebie, ponownie najlepszy na parkiecie

Kris Dunn – momentami wygląda ( moim zdaniem ) jak bardziej stonowana wersja Johna Walla. Gra coraz więcej 1na1, coraz częściej stara się podać w dynamicznym ruchu ( powietrze, dwutakt ) 10 punktów, 5 zbiórek, szkoda że skończyło się na 2 asystach

Antonio Blakeney – 8 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst. Momentami jako jedyny robił różnicę w ofensywie. Bardzo dynamiczny, kolejny raz obsługuje kolegów asystą kiedy wydaje się, że będzie oddawał rzut, brawa za to, że szuka innych.

Wendell Carter Jr. – w obecnym schemacie, patrząc na to jak szybko chcą grać piłką gracze Chicago, Wendell jest o klase lepszy od Robina Lopeza. Dynamika, przejmowanie krycia na niższych graczach, zagrożenie rzutem na 6-7 metrze. 9 punktów, 5 zbiórek, 2 przechwyty i mega BLOK na Giannisie ( to, że odgwizdali mu tutaj faul to skandal )

Minusy:

Selekcja rzutów – 33/102 z gry, 7/41 z obwodu…szanuje za konsekwencję, natomiast w sezonie regularnym zarówno trener jak i zawodnicy musza szukać na parkiecie planu B,C,D i tak dalej kiedy rzuty z obwodu najzwyczajniej nie siedzą…

Jabari Parker – wyszedł bardzo pobudzony, trafił swój jeden jedyny rzut z gry na początku pierwszej kwarty, dalej spudłował 11 kolejnych…

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież