Zaloguj

Zaloguj

nwaba dunk 3 0

Mecz numer 75 odhaczony, przed Nami jeszcze 7 gier i niespełna 2 tygodnie tego ciężkiego sezonu.

Porażka z Miami z naszej perspektywy nie oznacza nic innego jak przesunięcie się na 6 pozycję od końca w tabeli ligi NBA. „Przeskoczyliśmy” Nets i Kings, a za kilkanaście godzin czeka Nas wyjazdowy mecz z Orlando Magic, którzy mają delikatnie gorszy rekord.

Mecz z Miami Byki rozpoczęły w ciekawym ustawieniu, Payne, Holiday, Nwaba, Vonleh, Lopez. I z ciekawych rzeczy to chyba tyle, jeśli się nie mylę to dzisiejszy starting lineup był 24 kombinacją w tym sezonie. Na wyróżnienie za pierwszą kwartę, ale i postawę w całym meczu zasługuje David Nwaba, który zrobił m.in. to:

Minięcie 4 rywali, slam dunk w asyście 3 z nich, lubię to!

Z biegiem czasu trzeba przyznać się, że bardzo pomyliłem się co do osoby Noaha Vonleha. Wczoraj nawet pisaliśmy o tym z DwaŁańcuchy ( Grimson raz jeszcze brawo dla Ciebie Ty widziałeś od początku to co mnie nie przekonywało ). Vonleh z meczu na mecz wchodzi na wyższe obroty, widać że dzielenie parkietu z Bobby’m daje mu dużo luzu, przestrzeni. Defensywnie jest dobry, w ofensywie pewny siebie, dziś zaliczył kolejne Double-Double. Można go zatrzymać na kolejny rok za 4,7mln.$ a i w lato 2019 roku jeśli byłaby taka potrzeba, to absolutnie nie jest gracz, który po historii wymian i zmian pracodawców ma szansę krzyknąć max, lub kontrakt w granicach kilkunastu milionów dolarów rocznie.

Plusy:

Crazy Eyes Brothers – Noah Vonleh ( 14 punktów, 13 zbiórek, 2 przechwyty ) Bobby Portis ( 13 punktów, 16 zbiórek, 2 przechwyty ) Mamy w końcu duet, który można profesjonalnie nazwać!

David Nwaba – 15 punktów, 7 zbiórek, 4 asysty, 1 blok, 1 celna trójka i 1 poster dunk nad obroną Heat

Tempo! – może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale Byki po cichu osiągnęły cel który jakiś czas temu postawił im Hoiberg. Za ostatnie 5 spotkań Byki mają „5 tempo” w lidze i oddają ponad 90 rzutów z gry w przeliczeniu na 100 posiadań. % tych rzutów nie powala, ale nie od razu Rzym zbudowano, w tej kategorii jesteśmy na tym samym poziomie co m.in. Houston Rockets.

Minusy:

Kolejny raz obwód! – Nie rozumiem i nie chce zrozumieć jak to możliwe, że jednego dnia najlepiej na dystansie wygląda Paul Zipser, innego nie rzucający z reguły z obwodu David Nwaba ( dziś 1/1 ). Drużyna oddała dziś z dystansu 6 celnych rzutów z 26 prób.

Skrót meczu:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież