Zaloguj

Zaloguj

felicio resign 170706

Niczego innego spodziewać się nie moglismy po spotkaniu, w którym zespół walczący jeszcze o playoffy na Zachodzie, gra swoim teoretycznie najsiliniejszym składem z tankującymi Bykami z wyjsciowym lineupem rodem z zaplecza NBA.

Nie wiem na ile to była próba przegrania meczu w 4 minuty, a na ile po prostu brak pomysłu i kompetencji, ale ustawienie matchupów Felicio/Zipser vs. Jokic/Millsap skończyło sie totalną demolką, tak na dobrą sprawę to czym innym mogło to sie skończyć?

Podkoszowi Nuggets skończyli mecz z 43 punktami z 20 rzutów. Skutecznosć 17/20 z gry to 85%, komentarz pozostawię Wam, ewentualnie naszemu trenerowi. Wystawienie takiej formacji podkoszowej to był kryminał. Z drugiej jednak strony brakowało Nam w ostatnich spotkaniach konsekwencji i stabilizacji, dzis w końcu zaczęlismy drugi mecz z rzędu w takim samym ustawieniu. O ile w ofensywie wyglądało to lepiej niż przedwczoraj w meczu z Knicks, o tyle w defensywie skończyło sie ostatecznie na drugiej najwyższej stracie punktowej w tym sezonie. Więcej punktów rzucili Bykom w tym sezonie jedynie Mistrzowie z Golden State...4 miesiące temu.

Plusy:

Frontcourt Bench - Zaczynam mocno zgadzać sie z "Grimsonem" w kwestii Vonleha. Noah zaczyna naprawde wyglądac jak mocny organizacyjny steal. 14 punktów, 8 zbiórek, 1 przechwyt, 2 bloki, 5/8 z gry. Widać, że stałe minuty pozwoliły mu wejsć w rytm meczowy i nawet na test oka, fizycznie, atletycznie wygląda o klase lepiej jak chocby tydzien temu. Bobby Portis standardowo dołożył od siebie przyzwoite 15 punktów i 8 zbiórek.

Cameron Payne - Przedwczoraj fatalny, dzis znosny. 11 punktów, 6 asyst, 2 przechwyty. Jakby na niego nie patrzeć, to w przeliczeniu na 36 minut gry wykręca w tym sezonie ( 13 spotkań ) srednio 14 punktów, niemal 7 asyst, 2 przechwyty na mecz.

Denzel Valentine - zabrakło trochę skutecznosci, ale nie zabrakło zaangażowania a to doceniam zawsze. 10 punktów z 13 rzutów, ale dodatkowo 3 asysty i 5 przechwytów.

Bez oceny: 

Chciałbym, ale nie moge dac plus Felicio. Brazylijczyk był Najlepszym strzelcem drużyny, ale w defensywie podkoszowi Nuggets robili z nim co chcieli...Głęboko wierzę, że tą końcówka sezonu znajdzie sie team chętny na zdrowego, kiepsko broniącego misia z przedmiesć Sao Paulo.

Skrót meczu:

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież