laurigsw1

Dla mnie osobiscie najważniejszą historią tego spotkania jest fakt, jak bardzo inny był to mecz od tego sprzed 2 miesięcy, przegranego przez Byki w stosunku 94-143. Były momenty genialnej gry po obu stronach parkietu, były momenty frustracji w szeregach aktualnych Mistrzów NBA, wreszcie była kwarta, która przesądziła o losie meczu i pokazała w czym tkwi aktualnie róznica pomiędzy Chicago a Golden State

Zacznijmy od momentów genialnych i tej frustracji. Lauri praktycznie co noc pokazuje znakomity kunszt w ofensywie, w akcji przeciw Curry'emu stanął na wysokosci zadania i wytrzymał na nogach do ostatniej sekundy i ostatniego kroku Stephena

Końcówka pierwszej połowy to również pokaz atletyzmu, zaangażowania, pressingu i walki. Dla mnie 10/10

Od pierwszych akcji trzeciej kwarty Byki niestety stanęły, a Curry w duecie z Thompsonem urządzili sobie festiwal strzelecki na obwodzie ( w całym spotkaniu w sumie 13/24 zza łuku ). Szybki run 22-6 na start drugiej połowy ustawił przebieg meczu juz do samego końca. Mimo, że w końcówce czwartej kwarty Bulls postarali się jeszcze powalczyć o zniwelowanie strat i doprowadzenie choćby do remisu, to sił i czasu starczyło na dojscie do 5 punktów.

W końcówce spotkania fatalnej kontuzji nabawił się Kris Dunn, który źle złapał obręcz przy próbie wsadu i upadł centralnie na szczękę

Pierwsze diagnozy wskazują, że doszło do przemieszczenia dwóch zębów a jutro Kris przejdzie badania pod kątem ewentualnego wstrząsnięcia mózgu.

Zbiórki/Asysty - W tych jakże ważnych elementach gry bylismy na równi z Golden State. Oba zespoł zebrały po 49 piłek i rozdały po 24 asysty. Na uwage zasługuje fakt, że Bulls aż 14 piłek zgarnęli na atakowanej desce.

Nikola Mirotic - Joker w talii Freda. Niko jest niesystematyczny, miewa juz coraz więcej fatalnych decyzji, ale oddajmy mu jedno, jak siedzi mu rzut jest kozakiem! Dzis Threekola z prawdziwego zdarzenia. 9/13 z gry, 4/7 z obwodu, brawo.

Ławka - poza Niko, na pochwały zasługuje zarówno Bobby, David Nwaba i Denzel Valentine. Z taką postawą i wsparciem ławki Byki mogą walczyć i wygrywać z każdym

Q3 - Nie można wychodzić po tak dobrej połówce na parkiet ze spuszczona głową i bez pomysłu. Spote minusy dla Dunna i Holidaya za ten fragment i forsowanie trójek i brak kombinacyjnej gry przez Lauriego.

Selekcja rzutowa - Dzięki zbiórkom na atakowanej desce zespół oddał aż 18 rzutów więcej niż rywale. Oddając o tyle prób więcej nie wolno pozwolić na jakikolwiek run punktowy drużynie przeciwnej.