Menu główne

payne

Od tekstu, który napisałem 3 dni temu o nowym życiu trio Rondo/Portis/Valentine, Bulls są 0-2 i mają za sobą 2 najgorsze drugie połowy tego sezonu, really? W drugim kolejnym spotkaniu widzimy dwa różne oblicza Chicago. Wygłodniałe agresywne i skuteczne Byki w pierwszych 2 kwartach. Zmęczeni, niekonsekwentni, chaotyczni w kwartach nr 3 i 4. Po porażce z Pistons, Bulls zrównali się z nimi bilansem i wspólnie okupują miejsca 7 i 8

Mecz zaczął się tak naprawdę w 4 kwarcie. Ostatnie 12 minut rozpoczęło się opd wyniku 79-79 i niestety lineup MCW/Payne/Valentine/Mirotic/Felicio po atakowanej stronie parkietu przez pierwsze 4 minuty kwarty dał popis strzeleckiej niemocy. Przez 5 minut gry Bulls dali radę rzucić jedynie 3 punkty ( Mirotic 1 osobisty i Payne z gry ), Pistons dzięki Reggiemu Jacksonowi ( 8/8 z gry w 2 połowie ) rzucili ich 13 i na nieco ponad 6 minut do końca Bulls tracili już 10 punktów. Nie pomogły powroty na parkiet Butlera, Zipsera i Lopeza. Po raz kolejny było widać, że Bulls nie czują sie na p[arkiecie komfortowo kiedy na siłę muszą gonić wynik.

Jesli oglądacie spotkania Bulls przeanalizujcie jak wygląda gra Chicago szczególnie w 4 kwartach kiedy wynik jest na styku, kiedy Bulls delikatnie prowadzą, a kiedy muszą gonić kilku-kilkunastopunktową różnicę.

Kluczem do zwycięstwa dla Pistons było bombardowanie strefy podkoszowej. Detroit zdominowali po pierwsze deskę, wygrywając walkę o zbiórki 48-37, po drugie rzucili Bykom z pomalowanego 58 punktów - tak dużo punktów w strefie podkoszowej Bulls jeszcze w tym sezonie nie stracili.

Na delikatne plusy zasłużyli Jimmy Butler, który w końcu zagrał dojrzalej i brał na siebie ciężar gry, choć 4 kwarta w jego wykonaniu to dalej nie był popis do jakich zdążył nas już w tym sezonie Jimmy przyzwyczajać, oraz Jerian Grant, który pod niebecnosc Rajona Rondo dobrze wywiązywał się z roli dostarczyciela piłki ( 8 asyst, jedyny gracz Bulls z którym Chicago było na plusie )