hi res d51af6a25d5e417228e500267a08c5da crop north

20221 PUNKTÓW, 4944 ASYST, 4126 ZBIÓREK, 1414 PRZECHWYTÓW, 12 WYSTĘPÓW W ALL STAR GAME, MVP FINAŁÓW Z 2006 ROKU i mógłbym tak jeszcze przez chwile wypisywac osiągnięcia Flash'a! Dwyane Wade zaliczył zwycięski powrót do Miami, do organizacji w której spędził 13 lat swojej kariery i gdzie świętował 3-krotne zdobycie Mistrzowskiego tytułu. Podczas prezentacji składów Dwyane na całe szczęście został ciepło przywitany przez fanów w Miami

A sam zespół stworzył dla Wade’a podziękowanie w formie video.

Przebieg spotkania był bardzo wyrównany, a wynik zbliżony do remisu utrzymywał się aż do 42 minuty meczu, kiedy od remisu po 82, Bulls zdobyli 6 kolejnych punktów i nie oddali prowadzenia aż do końca spotkania.

Dwie pierwsze kwarty to była systemowa gra kosz-za-kosz. Pierwsze 12 minut jednym punktem wygrali podopieczni Freda Hoiberga, drugą część meczu, w której oba zespoły mocno odpuszczały w obronie wygrali gospodarze w stosunku 30-31 w efekcie czego, mecz zaczął się dla obu zespołów na nowo od 3 kwarty. W wielu akcjach Wade’a widać było luz, spokój i fakt, że w American Airlines Arena czuję się jak w domu

{vine}5IadrqwYiT6{/vine}

W 4 kwarcie dobrze grał Rondo, który poza 2 dobrymi asystami tym razem nie zawodził w ofensywie

{vine}5IaIrar6Z2g{/vine}

Oraz miał bardzo ważny przechwyt

{vine}5IaPhbTP11U{/vine}

I spotkanie zakończył ostatecznie z linijką 16 punktów, 12 zbiórek, 6 asyst, 2 przechwytów i tylko 1 straty! Dobre minuty z ławki dał fatalny w meczu z Hawks, Nikola Mirotic ( 10 punktów, 2/3 z obwodu). Robotę w końcówce spotkania zrobiły też dobrze egzekwowane rzuty wolne, dzięki czemu uniknęliśmy nerwów i niepewności do ostatnich sekund.

Jimmy Butler – i Rondo i Wade zapowiadali, że to zespół Butlera, a oni są tu by mu po prostu pomóc i tak jest. Jimmy skończył mecz z 20 punktami, do którzy dołożył 4 zbiórki, 5 asyst, 3 przechwyty. Butler jest na parkiecie coraz bardziej wszechstronny, on się dalej rozwia

Rajon Rondo – jak wspomniałem wyżej, linijka 16/16/6/2 i tylko jedna strata, do tego dobre decyzje w Q4 – takiego Rondo chcielibyśmy na co dzień

Doug&Niko – nasz ofensywny duet z ławki dał dziś 23 punkty, 4/8 zza łuku, 9 zbiórek, tylko jedna stratę a zespół z nimi na parkiecie w końcu był na plus. Dało się dziś odczuć, że nasze strzelby w końcu na parkiecie stwarzają zagrożenie i w ataku robią różnicę na plus

Zbiórka – mimo, że byliśmy back-to-back i dzień wcześniej zostaliśmy na deskach zdemolowani to nie daliśmy dziś poszaleć w pomalowanym ( poza Whitesidem ) i wygraliśmy walkę o zbiórki 48-46. Oczywiście na minus można zanotować, że 8 ofensywnych zbiórek miał Hassan, ale jego zasięg w pakiecie z za wolno zastawiającym go Lopezem zrobiły różnicę.

Jak na spotkanie back-to-back i zwycięstwo to jedyne in minus mogę zapisać 3 rzeczy

Zbyt indywidualna gra – dużo było izolacji i czasem miałem wrażenie, że przypadku w grze Bulls, czego efektem było jedynie 18 asyst zespołu

Rotacja – przy takim meczu aż się prosiło o szanse dla kogoś z duetu Grant/Valentine. To Hoiberg jest jednak trenerem, przy okazji meczu z Hawks decyzje go nie obroniły, dziś zawęził rotacje do 9 zawodników i wygrał, a zwycięzców się nie sądzi

Robin Lopez – po fatalnym spotkaniu z wczoraj, Lopez niejednokrotnie na siłę chciał udowodnić chyba sobie i światu, że taki miękki i słaby nie jest. 16 punktów z aż 20 rzutów, do tego zespół był z nim -3 na parkiecie. Robin dobrze wszedł w zespół, miał bardzo udany Preseason i pierwsze spotkania, ale teraz chyba trochę gaśnie