Zaloguj

Zaloguj

hy4xfynfy3mogwzilzz2bjgfk4djr7f

Zapraszam na drugą część statystycznego podsumowania osiągnięć Bulls zarówno drużynowo, jak i indywidualnie! Za nami ponad miesiąc rozgrywek a zespół z Wietrznego Miasta od 6 godzin zajmuje 1 miejsce w konferencji. Dobra lektura i masa cyfr przed dzisiejszym spotkaniem z Charlotte Hornets i rewanż za blowout, który Szerszenie sprawili Bykom 2 tygodnie temu!

Od kolejnej części postaram się dodać to o co prosiliście ostatnio tzn. Offensive/defensive/net ratingi zawodników oraz drużyny.

PUNKTY:

1.STEPHEN CURRY – 32 PUNKTY/MECZ

19.JIMMY BUTLER – 20,2 PUNKTÓW/MECZ – awans o 8 pozycji

63.PAU GASOL – 14,4 PUNKTÓW/MECZ – awans o 5 pozycji

78.DERRICK ROSE – 13,3 PUNKTÓW/MECZ – awans o 29 pozycji

Jimmy w porównaniu do pierwszego zestawienia awansował o 8 pozycji i zdobywa niemal 2 punkty/mecz więcej niż w czasie pierwszych 2 tygodnie. Nieznaczny awans zanotował również Pau Gasol, a trzecim strzelcem zespołu po słabszym okresie Nikoli Miroticia jest Derrick Rose!

ZBIÓRKI:

1.ANDRE DRUMMOND – 17 ZBIÓREK/MECZ

8.PAU GASOL – 10,8 ZBIÓREK/MECZ – awans o 11 pozycji

33.JOAKIM NOAH – 8,3 ZBIÓRKI/MECZ – awans o 11 pozycji

67.NIKOLA MIROTIC – 6,3 ZBIÓRKI/MECZ – spadek o 1 pozycję

Pau Gasol w ostatnim czasie ponownie staje się maszyną do double-double i o ile można się czepiać skuteczności i doboru rzutów Hiszpana w sytuacji kiedy nie ma nikogo w pomalowanym aby walczyć na zbiórce, o tyle Pau solidnie prezentuje się w boxscore w każdym spotkaniu. Joakim Noah ma za sobą przyzwoite dni, trzymam kciuki żeby i on i coach odnaleźli koncepcję ustawiania Francuza na parkiecie! W ostatnich 2 spotkaniach było widać po prostu radość gry i przełożyło się to na skuteczność/efektywność i cyfry.

ASYSTY:

1.RAJON RONDO – 10,6 ASYST/MECZ

20.DERRICK ROSE – 6,1 ASYST/MECZ – bez zmian

57.JIMMY BUTLER – 3,4 ASYST/MECZ – awans o 10 pozycji

71.JOAKIM NOAH – 3,1 ASYST/MECZ – spadek o 20 pozycji

Rose  bez zmian, cieszy spory awans Butlera, widać, że coraz więcej operuje piłką i stara rozwijać przegląd pola. Noah mimo sporego spadku w tabeli to notuje jedynie pół asysty mniej niż w pierwszym zestawieniu, więc nie jest to tak duży regres na jaki wygląda.

BLOKI:

1.HASSAN WHITESIDE– 4,5 BLOKÓW/MECZ

10.PAU GASOL – 2 BLOKI/MECZ – spadek o 2 pozycje

47.JOAKIM NOAH – 1,1 BLOKÓW/MECZ – awans o 42 pozycje

55.JIMMY BUTLER – 0,9 BLOKU/MECZ – bez zmian

635833132499106617 USP NBA INDIANA PACERS AT CHICAGO BULLS 77600556

Średnia bloków Pau spadła, mimo to Hiszpan z wynikiem 2 bloków na mecz w wieku 35 lat wygląda bardzo dobrze. Spory awans Jo pokrywa się z jego większą agresją i walką w defensywie

PRZECHWYTY:

1.ROBERT COVINGTON – 3 PRZECHWYTY/MECZ

10.JIMMY BUTLER – 1,9 PRZECHWYTÓW/MECZ – awans o 2 pozycje

NIKT POZA BUTLEREM NIE JEST KLASYFIKOWANY W PIERWSZEJ 100

Brawa dla Jimmy’ego, niestety brak Rose’a, czy kogokolwiek w pierwszej setce zestawienia to po prostu skandal!

STRATY:

1.RUSSELL WESTBROOK – 5,6 STRAT/MECZ

38.DERRICK ROSE – 2,4 STRAT/MECZ – spadek o 20 pozycji

56.NIKOLA MIROTIC – 2,6 STRAT/MECZ – spadek o 29 pozycji

67. JIMMY BUTLER – 1,9 STRAT/MECZ – poprzednio nie było go w 100

Każdy spadek w tej kategorii statystycznej jest bardzo korzystny – brawa szczególnie za Rose’a bo to chyba jedyna kategoria w której bezprzecznie zasługuje na pochwałę. Większa ilość asyst wraz z ograniczeniem strat to to o co chodzi w przypadku każdego playmakera.

CZAS GRY:

1.JAMES HARDEN – 39,4 MINUTY/MECZ

3.JIMMY BUTLER – 37,1 MINUTY/MECZ - awans o 16 pozycji

46.DERRICK ROSE -32,8 MINUT/MECZ – awans o 10 pozycji

91. PAU GASOL – 29,8 MINUTY/MECZ – spadek o 10 pozycji

Jedynymi zawodnikami Bulls z czasem gry powyżej 30 minut na mecz są Derrick Rose i Jimmy Butler. Nie martwi mnie nawet wzrost minut Butlera ponieważ nie przekłada się to na taką intensywność jak w poprzednich latach. Są duże fragmenty spotkań w których Butler „odpuszcza” kontakt 1na1 w defensywie dzięki pomocy w defensywie po akcjach P&R przeciwników. Są też duże minuty w których nie biega bez piłki w ofensywnych posiadaniach na rzecz kozłowania i rozprowadzania akcji. Derrick mimo słabego pierwszego miesiąca ma powody do zadowolenia – jest zdrowie i w organizacji powoli chyba zapominają o straconych latach Rose’a – oby to zdrowie zostało już na lata!

Koniec statystyk indywidualnych, czas na teamwork i porównanie dokonań drużyny na tle innych zespołów. Większość statystyk potwierdzi tylko moje niedawne tweety i posty po zwycięstwach, że Bulls to zespół bez tożsamości, bez instyktu mordercy, jednak jakimś trafem zespół niezwykle skuteczny w końcówkach, skuteczny zarówno jeśli chodzi o zdobywanie punktów, jak i znakomitą obronę w ostatnich fragmentach spotkań.

1024x1024

PUNKTY:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 115,3 PUNKTÓW/MECZ

20.CHICAGO BULLS – 98,9 PUNKTÓW/MECZ – spadek o 4 pozycje

Spadek jest spowodowany niskimi wynikami spotkań z ostatniego tygodnia ( zwycięstwa ze Spurs, Blazers i Nuggets ) wyniki były niskie, ale były to zwycięstwa!

PUNKTY TRACONE:

1.SAN ANTONIO SPURS – 88,5 PUNKTÓW/MECZ

9. CHICAGO BULLS – 97,8 PUNKTÓW/MECZ

Nie było tej statystyki w poprzednim zestawieniu i nie jest to do końca miarodajny ranking ponieważ wchłania anomalie związane z dogrywkami itd. Każde spotkanie ma inne tempo, inną ilość posiadań, inną ilość sytuacji rzutowych w następnym zestawieniu postaram się tu uwzględnić punkty tracone w przeliczeniu na 100 posiadań co jest bardziej czytelne i bardziej pokazuje moc zespołów w defensywie.

ZBIÓRKI:

1.CHICAGO BULLS – 48,1 ZBIÓREK/MECZ – awans o 1 pozycję

Bulls nie są w czołówce jeśli chodzi o zbiórki ofensywne. Jednak głównie dzięki lepszej postawie Joakima Noah oraz Taja Gibsona Byki wzmocniły czyszczenie piłek na własnej połowie i zbierają w ogólnym rozrachunku najwięcej piłek w lidze! O to chodzi!

ASYSTY:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 29,5 ASYST/MECZ

9. CHICAGO BULLS – 22,1 ASYST/MECZ – awans o 7 pozycji

Cieszy awans, cieszy tym bardziej, że większa ilość asyst na mecz była możliwa mimo braku wzrostu ilości rzucanych punktów. Zawodnicy lepiej się odnajdują na parkiecie – w końcu znajdzie to przełożenie i na wzrost procentu z gry i bardziej efektywną ofensywę

PROCENT Z GRY:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 49,3%

26. CHICAGO BULLS – 42,2% - spadek o 10 pozycji

Niby tragedia z racji miejsca, ale jak już wspomniałem wyżej spadek skuteczności jest spowodowany przed wszystkim ciężkimi spotkaniami z ostatniego okresu I na nasze szczęście, nie ma to żadnego przełożenia na bilans I wyniki.

PROCENT ZA 3:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 43,3%

4.CHICAGO BULLS – 37,9% - spadek o 2 pozycje

Dalej jest to dla mnie spore zaskoczenie, ale to dobrze, bo zaskoczenie na plus. Bulls są zespołem który rozwija wachlarz możliwości i zagrożeń w ofensywie a plusem jest to, że zawodnicy nie boją się i dostrzegają opcje rozciągania gry po penetracjach

PROCENT Z LINII OSOBISTYCH:

1.MEMPHIS GRIZZLIES – 84%

19. CHICAGO BULLS – 75,6% - spadek o 3 pozycje

Kolejna część na pewno pojawi się jeszcze przed świętami i będzie bardziej rozbudowana, teraz zapraszam do dyskusji i do zobaczenia dziś o 2 na czacie meczowym!

Marcin Więckowski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież