Zaloguj

Zaloguj

fred hoiberg tri e1446134261682

Sezon dopiero co się zaczął, na liczniku już 14 dni rozgrywek i 8 spotkań na koncie Byków. W dwutygodniowych cyklach postaram się zaprezentować jak Chicago Bulls plasują się w rankingach drużynowych, oraz jak indywidualnie prezentują się w rankingach poszczególni zawodnicy. W każdym kolejnym takim zestawieniu podam też progres, bądź regres w poszczególnych kategoriach.

Zaczynamy od statystyk indywidualnych, na pierwszej pozycji wraz z nr1 będzie zawsze zaprezentowany ogólny lider całej NBA, na kolejnych miejscach podani zostaną 3 najlepsi zawodnicy Bulls w danej kategorii:

PUNKTY:

1.STEPHEN CURRY – 32,4 PUNKTY/MECZ

27.JIMMY BUTLER – 18,5 PUNKTÓW/MECZ

68.PAU GASOL – 13,9 PUNKTÓW/MECZ

72.NIKOLA MIROTIC – 13,3 PUNKTÓW/MECZ

Threekola po 3 pierwszych klasowych występach, w ostatnim czasie spuścił nieco z tonu. Tutaj czarno na białym widać – Chicago brak klasowego strzelca, który co wieczór zagwarantowałby drużynie 20+ punktów.

ZBIÓRKI:

1.ANDRE DRUMMOND – 19,3 ZBIÓRKI/MECZ

19.PAU GASOL – 9 ZBIÓREK/MECZ

49.JOAKIM NOAH – 7,1 ZBIÓRKI/MECZ

66.NIKOLA MIROTIC – 6,6 ZBIÓRKI/MECZ

W związku z ograniczonym czasem gry Pau Gasol nie będzie już maszyną do zdobywania Double-Double, jednak patrząc na czołówkę najlepiej zbierających widać, że grany przez drużyny small-ball to jedno, a konieczność posiadania bestii w pomalowanym to drugie.

ASYSTY:

1.RUSSELL WESTBROOK – 10,6 ASYST/MECZ

20.DERRICK ROSE – 5,8 ASYST/MECZ

51.JOAMIM NOAH – 3,6 ASYST/MECZ

67.JIMMY BUTLER – 2,9 ASYST/MECZ

Cieszy fakt, że Derrick Rose widzi coraz więcej na parkiecie i mimo hejtu, który nawet na forum podczas spotkań większość z nas pisze na jego temat, to Derrick w przeliczeniu na 36 minut notuje najwięcej asyst od swojego sezonu MVP – to statystyka na plus. Nie dziwi, że drugim najlepiej podającym zqwodnikiem w teamie jest Noah – zmiennicy Rose’a; Brooks i Moore to bardziej strzelcy niż kreatorzy

BLOKI:

1.HASSAN WHITESIDE/RUDY GOBERT – 4 BLOKI/MECZ

8.PAU GASOL – 2,4 BLOKÓW/MECZ

34.TAJ GIBSON – 1,1 BLOKÓW/MECZ

44.JIMMY BUTLER – 0,9 BLOKU/MECZ

Pau Gasol jest wolniejszy, coraz gorzej broni a mimo to notuje niemal 2,5 bloku na mecz – dziwi, że miejsce numer 3 zajmuje Jimmy, nie Noah bądź Niko

PRZECHWYTY:

1.JOE CROWDER – 3 PRZECHWYTY/MECZ

12.JIMMY BUTLER – 2 PRZECHWYTY/MECZ

74.NIKOLA MORITC – 1 PRZECHWYT/MECZ

89. PAU GASOL – 0,9 PRZECHWYTU/MECZ

STRATY:

1.JAMES HARDEN – 5 STRAT/MECZ

18.DERRICK ROSE – 2,9 STRAT/MECZ

27.NIKOLA MIROTIC – 2,6 STRAT/MECZ

54. JOAKIM NOAH – 2,4 STRAT/MECZ

Wynik żadnego z panów nie jest tragiczny, jednak nie powinien nikogo zadowalać, jest jak najbardziej do poprawy.

CZAS GRY:

1.JAMES HARDEN – 39,4 MINUTY/MECZ

19.JIMMY BUTLER – 35,3 MINUTY/MECZ

56.DERRICK ROSE -32 MINUTY/MECZ

81. PAU GASOL – 30,3 MINUTY/MECZ

Tutaj widać diametralną różnicę porównując rok do roku. Butler zszedł o niemal 5 minut na mecz w dół, jedynie 3 zawodników Bulls spędza na parkiecie powyżej 30 minut w każdym spotkaniu. To może mieć bardzo pozytywne przełożenie w kontekście formy i świeżości na wiosnę w fazie PO.

Czas na cyferki i pozycje na których zespół z Chicago klasyfikuje się na tle innych drużyn. Tutaj podane będą tylko zespoły plasujące się na miejscu nr.1 oraz pozycja Chicago Bulls w danej kategorii.

PUNKTY:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 114,9 PUNKTÓW/MECZ

17.CHICAGO BULLS – 101,4 PUNKTY/MECZ

Atak Bulls momentami jest bardzo „fun to watch”, jednak zespół ma za dużo przestojów i momentów nieporadności. Rolą trenera jest tutaj odpowiedzieć sobie na pytania kiedy Derrick Rose przestanie przeszkadzać na atakowanej stronie parkietu oraz jak pogodzić duet Gibson/Noah w rozgrywaniu ataku. O ile na bronionej połówce funkcjonują świetnie, na atakowanej nie jest tak kolorowo.

doug mcdermott 1whasalueahld17xun1lnf4tws

ZBIÓRKI:

1.OKLAHOMA CITY THUNDER - 49,9 ZBIÓREK/MECZ

7.CHICAGO BULLS – 46,4 ZBIÓREK/MECZ

Mnie osobiście pozytywnie zaskoczyło, że Bulls są zespołem z siódmym rezultatem ilości zbiórek na mecz. Po ostatnich spotkaniach w których nawet Wolves zdominowali nas na desce, byłem przekonany, że wynik będzie gdzieś pod koniec drugiej dziesiątki

ASYSTY:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 29,6 ASYST/MECZ

16. CHICAGO BULLS – 21 ASYST/MECZ

Patrząc na ilość przeprowadzanych akcji + popełnianych strat + skuteczność z pomalowanego do poprawy, wynik asyst musi iśc znacznie w górę. Są już teraz momenty w których Bulls pięknie operują piłką, niestety to póki co nieliczne momenty. Będziemy to obserwować w kolejnych tygodniach.

PROCENT Z GRY:

1.SAN ANTONIO SPURS – 48,8%

16. CHICAGO BULLS – 43,1%

PROCENT ZA 3:

1.GOLDEN STATE WARRIORS – 39,7%

2.CHICAGO BULLS – 38,1%

I to jest nowość dla fana Chicago. Drużyna w pełni od pierwszego spotkania wykorzystuje potencjał strzelców, którymi są Brooks, McDermott, Snell i Mirotic

PROCENT Z LINII OSOBISTYCH:

1.MILWAUKEE BUCKS – 83,6%

17. CHICAGO BULLS – 75,9%

Bez komentarza…

STRATY:

1.WASHINGTON WIZARDS – 19,7 STRAT/MECZ

17.CHICAGO BULLS – 15 STRAT/MECZ

Co wy drodzy fani sądzicie o tej nowej ruryce na stronie?? Czegoś brakuje? czegoś za dużo? Jak zawsze prosimy o Wasze komentarze i uwagi :)

Marcin Więckowski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież