Zaloguj

Zaloguj

 

Bulls 1

Jak wszyscy już wiemy, od tygodnia Chicago Bulls mają nowego trenera. 4 letni kontrakt z organizacją podpisał Billy Donovan, który ma przeszło 30 letnie doświadczenie na ławce trenerskiej.

Billy od 2015 roku był trenerem Oklahoma City Thunder i może pochwalić się całkiem imponującym bilansem 400 zwycięstw przy 243 porażkach.

Na przestrzeni wszystkich sezonów jego drużyny awansowały do fazy Playoffs, miał okazje trenować graczy pokroju Kevina Duranta, Russela Westbrooka, Paula George’a czy Chrisa Paula.

Pod koniec ubiegłego tygodnia miała miejsce konferencja prasowa, podczas której mogliśmy dowiedzieć się co skłoniło Donovana do podpisu umowy w Chicago, oraz co na swój, a przede wszystkim na temat zawodników mają do powiedzenia Arturas Karnisovas i wspomnany Billy Donovan. Poniżej większość najważniejszych cytatów z tego spotkania:

Arturas Karnisovas;

„Z radością ogłaszam zatrudnienie Billy'ego Donovana jako głównego trenera Chicago Bulls. Nie mogłem przestać się uśmiechać od momentu, gdy uzgodniliśmy kontrakt. Chcę podziękować Jerry'emu i Michaelowi Reinsdorfowi za możliwość podpisania z nim umowy ”.

„We wszystkich moich rozmowach i naszych osobistych spotkaniach z Billy’m wyróżniały się dwie rzeczy. Po pierwsze, jest świetny w komunikacji z ludźmi i bardzo ceni sobie swoje relacje z zespołem. Po drugie, potrafi inspirować innych do dążenia dla wspólnego celu”.

„Zidentyfikowaliśmy Billy’ego jako faceta na miarę naszych potrzeb, następnym krokiem było sprzedanie projektu Billy'emu. Wiele rozmów telefonicznych i osobistych… jego historia mówi sama za siebie… nie musiał nas przekonywać, że może sprawić, że program odniesie sukces ”.

Billy Donovan:

„Jestem zaszczycony i podekscytowany byciem częścią organizacji Bulls. Najpierw chciałbym podziękować Michaelowi i Jerry'emu Reinsdorfowi za czas, który mi poswięcili… Chciałbym podziękować Arturasowi i Marcowi Eversleyowi za ich czas… Bardzo podobały mi się Nasze rozmowy”

„Arturas wyciągnął do mnie rękę - on, ja i Eversley mieliśmy okazję usiąść i porozmawiać. Byłem naprawdę zaskoczony tym, czego szuka Arturas, tym, jak zamierza budować Byki. Chce partnera. Kogoś, z kim można iść ramię w ramię i pomagać budować rzeczy ”.

„Miałem okazję napisać kilka SMS-ów z niektórymi graczami… ale naprawdę nie mogę się doczekać poznania tych zawodników… Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość i naprawdę nie mogę doczekać się współpracy z Arturasem”.

„W OKC byliśmy bardzo zainteresowani Coby White'm. Lauri to unikatowy gracz ze swoimi umiejętnościami i zdolnościami, Zach ma świetne zdolności ofensywne i potrafi tworzyć przestrzeń w ofensywie. Rekrutowałem też Wendella i uważam, że jest naprawdę utalentowanym, wybitnym człowiekiem.

„Zaraz po zakończeniu mojego pobytu w OKC wstałem o 7 rano, wsiadłem do samochodu i pojechałem z powrotem do mojej rodziny na Florydzie. 17 godzin jazdy ... najważniejsze było znalezienie takiej sytuacji, w której mógłbym z kimś współpracować i coś zbudować. Karnisovas zadzwonił do mnie i chciał, żebym przyjechał do Chicago w piątek. Powiedziałem mu (Arturasowi), że jechałem do domu 17 godzin, i możemy porozmawiać w poniedziałek. Przyjechał z Markiem i spędziliśmy razem około 5,5 godziny. Ich wartości były dla mnie bardzo ważne. Arturas wykonał wielką pracę w domu na mój temat i chciał, żebym zrobił to samo dla niego...”

„Będzie to program skierowany przede wszystkim do graczy, w którym będziemy postępować zgodnie z ich potrzebami i zapewnimy im możliwość dalszego rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Strategia, styl gry, sposób gry, sposób wykorzystania poszczególnych zawodników ”.

„Pierwszą rzeczą, jaką zrobię, to obejrzę dużo filmów…posłucham zawodników jak chcą być wykorzystywani. Jak uważają, że są najbardziej efektywni? Jak można wykorzystać ich potencjał w ataku, jak ustawić na parkiecie.

„Nigdy nie byłem facetem, który przychodzi z planem na 2-3 lata. Zawsze podążam za tym, jak możemy być lepsi tu i teraz?… Wszyscy muszą płynąć łodzią w tym samym kierunku. Musisz sprawić, by wszyscy nawzajem się ulepszali ”.

Billy Donovan o graczach wypowiadających się na temat sprawiedliwości społecznej: „Im bardziej zawodnicy i trenerzy mogą używać swojego głosu, aby wyjaśnić, że wszyscy musimy uczynić ten kraj lepszym… Zawsze będę wspierać graczy. Wszyscy musimy stawać się coraz lepsi w tych obszarach ”.

Billy o rozmowie z Joakimem Noah o Bulls: „Miał niewiarygodne rzeczy do powiedzenia o mieście Chicago. Spędził tutaj większość swojej kariery, uwielbiał każdą jej minutę… kocha Bulls i kocha Chicago”.

Na temat Billy’ego mieli okazję wypowiedzieć się już praktycznie wszyscy zawodnicy Byków i panuje tu 100% zgoda, absolutnie każdy jest podekscytowany tym co czeka drużynę.

Idą dobre czasy dla Chicago, jestem o tym przekonany.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież