Zaloguj

Zaloguj

luke kornet

Przygotowałem krótki cykl, w którym chciałbym krótko przedstawić nowych Byków i podzielić się moimi wątpliwościami i nadziejami związanymi, z ich przybyciem do Wietrznego miasta. Trzecią i (na razie) ostatnią kompletnie nową twarzą z Free Agent w Bulls jaka dołączyła do składu w tegorocznym wakacyjnym okienku transferowym.

Musiałem googlać, kiedy zobaczyłem, kogo Bulls pozyskali z listy wolnych agentów, nazwisko Kornet bowiem nic wcześniej mi nie mówiło. Roster liczy 15 zawodników, więc Chicago potrzebowali i takich 'wzmocnień'. Nie oszukujmy się, że pozyskania Luke Korneta znacząco wpłynie na grę Byków. Im jednak bardziej o tym myślę, tym mocniej skłaniam się do zdania, że 24-letni center z Kentucky będzie miał okazję częściej pojawiać się w meczach, niż zakładamy.

Luke to nie jest jeden z tych zawodników, którymi zachwycają się media, gdy dołączają do drużyn na uczelni. Luke miał bowiem czas by przejść całą studencką edukacyjną ścieżkę na uczelni Vanderbilt University, robiąc jednocześnie systematyczny progres w swojej grze. W seniorskim sezonie zaliczał 13.2 ppg, 6.2 rpg i 2 bloki na mecz.

Luke pojawiał się w składzie Knicks od dwóch sezonów, w zeszłym nawet 18 razy wyszedł w s5. Jego średnie na poziomie 7 punktów, 3 zbiórek i prawie bloku nie powalają, ale przy założeniu, że spędzał na parkiecie prawie 17 minut, nie wyglądają aż też źle. Łącznie ten gracz rozegrał w lidze 66 spotkań. Najlepiej pokazał się 9 kwietnia przeciwko … Bulls, gdy trafił 12 punktów, zebrał 13 piłek i aż 6 razy blokował graczy z Chicago.

Kornet to raczej drewniany player, który może pomóc w ataku w rozciąganiu defensywy. Nie stanowi zagrożenia blisko obręczy, ale stojąc za łukiem razi ze skutecznością 36%. Bardzo z resztą lubi to rozwiązanie, bo niemal 70% jego prób to próby rzutów za trzy.

Bulls zagwarantowali mu 2 letnie pobyt z wypłatą na poziomie 4,5 mln dolarów (2.2 w tym i 2.3 w kolejnym sezonie). Kontrakt podpisano na 2 lata i Byki dopisali sobie gracza do rosteru, który nie będzie ograniczał minut Gafforda czy Cartera Jr. Jedynie zapełni ewentualne minuty, kiedy młodzi prospekci nie będą już potrzebni bądź dotkną ich jakieś urazy.

Ciekawostki o graczu

- Należy do niego rekord w ilości trafionych trójek w NCAA przez zawodnika z ponad 7 stopami wzrostu.
- Kornet uwielbia grać w golfa i podobno jest w tym całkiem niezły.
- Pochodzi ze sportowej rodziny – ojciec- Fran Kornet zagrał kilka meczów w NBA, a siostra Nicola reprezentowała barwy drużyny uniwersyteckie UCLA.

Ocena transferu

Plusy:

  • Traktuję Korneta jako zawodnika, który ma wskoczyć do rotacji za Felicio, którego (mocno wierzę) uda się z tego zespołu pozbyć.
  • Jego niski kontrakt (szczególnie jak porównamy go z tym Felicio) to dobra opcja dla zawodnika podpisanego ‘just in case’, który swoje umiejętności będzie mógł pokazywać najczęściej w garbage time.
  • Wysoki center z trójką daje opcje do szerokiego grania z rozciągniętą obroną rywali. Luke wpasowuje się w budowany nowy schemat drużyny Bulls.

Minusy:

  • Nie jest to żadne wzmocnienie i wydaje się, że za transferem przemawiał niezły występ Korneta w zeszłym sezonie, akurat w starciu z Bykami.
  • Zastanawiam się, czy nie lepszą opcją było poczekać i wyciągnąć jakiegoś młodego gracza, który popisałby się w Summer League.

 

Higlights

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież