Zaloguj

Zaloguj

thaddeus young

Przygotowałem krótki cykl, w którym chciałbym krótko przedstawić nowych Byków i podzielić się moimi wątpliwościami i nadziejami związanymi, z ich przybyciem do Wietrznego miasta. Drugim chicagowskim przechwytem z listy wolnych agentów Bulls okazał się weteran Thaddeus Young.

Przed poprzednim sezonem jako potencjalny problem wskazywałem brak weteranów w Chicago, Bulls wyciągnęli wnioski i tym razem próbują otoczyć młode gwiazdy doświadczonymi zawodnikami.

31-letni Young w barwach Byków rozegra swój 12. sezon w lidze. Notuje średnie kariery: 13.4 ppg, 6.0 rpg i 1.5 spg.
Trafia na 50% skuteczności z gry, 33% zza łuku (tutaj poprawił się w ostatnich sezonach) i 67% z linii.

Young trafił do NBA w 2007 wybrany przez Philadelphię 76ers z numerem 12. draftu. Niemal 7 sezonów spędził w tym zespole, gdzie wykazywał się równym poziomem i gdzie najczęściej grał na pozycji silnego skrzydłowego. Po krótkim epizodzie w Minnesocie i sezonie na Booklynie trafił do Pacers, gdzie przeżywał drugą młodość. Był ważnym elementem nadzwyczajnie dobrze spisującej się drużyny z Indiany. Regularnie trafiał ponad 50% swoich rzutów i znacznie, w porównaniu do wcześniejszych sezonów, poprawił skuteczność zza łuku.

Przez trzy ostatnie sezony rozegrał 236 spotkań z 246 możliwych, za każdym razem wychodząc jako gracz pierwszopiątkowy. Raczej omijają go kontuzje i należy do tych niekontuzjogennych zawodników - najwięcej opuścił 15 meczów w jednym sezonie.
Na ten moment ciężko jest powiedzieć, że w Bulls będzie starterem, bo bardziej prawdopodobną opcją wydaje się jego wchodzenie z ławki jako zmiennik Lauriego. Chociaż nie można wykluczać opcji, że Fin zagra rolę centra, a Young będzie pełnił swoją nominalną funkcję w wyjściowym składzie.

Jako największe zalety nowego nabytku Bulls wskazuje się: świetną defensywę ‘na piłce’, okraszoną sporą ilością przechwytów. Dodatkowo Young jest bardzo solidny z półdystansu, ale umie też przedostawać się po obręcz i z bliższych odległości powiększać swój dorobek punktowy (jedynie w rookie season nie miał średnich zdobyczy punktowych na dwucyfrowym poziomie). W ostatnim sezonie w Pacers średnio trafiał 5.5 rzutu na 10.4 próby na mecz.

Ciekawostki o graczu

- Jego rodzicami są Lula Hall i Felton Young, były koszykarz. Felton grał w drużynie Buffalo Braves (obecni Los Angeles Clippers).
- Youngowi nie jest obca rola rezerwowego. W sezonie 2010-11 był trzeci w głosowaniu na najlepszego rezerwowego ligi, rok później był 9.
- 17. grudnia 2018 roku w zeszłym sezonie został wybrany graczem 9. tygodnia konferencji Wschodniej (drugi raz w karierze).
- Jest syn ma na imię Thadeus Jr.
- Ma organizację charytatywną o nazwie Young for Youth
- Grał wcześniej już razem z LaVinem – panowie pozdrowili się na twiterze, po ogłoszeniu decyzji przez Bulls

Ocena transferu

Plusy:
- Bulls ściągnęli weterana, którego potrzebowali.
- Ponadto dostają mega solidnego grajka, z dobrą obroną, solidną trójką, który idealnie wkomponuje się w roster, grając na pozycjach 3-4.
- Young zagrał 81 z 82 meczów w zeszłym sezonie, a problemem Byków były kontuzje liderów. Pozyskania Thaddeusa ma zapewnić solidny backup do pierwszej piątki na wypadek takich wydarzeń.


Minusy:
- Wartość Younga jest najwyższa w jego karierze, nie ma pewności, że przełoży się ona na dalszą tak dobrą grę w Bulls. Byki zaoferowały mu stosunkowo wysoki kontrakt, ponieważ miał świetny sezon, wciąż jednak w najgorszym wypadku pozyskali bardzo solidnego rezerwowego.
- Istnieje ryzyko, że za wysoki kontrakt PF, może być ciężki do pozbycia się w przypadku jakichś trade'ów z jego udziałem w przyszłości.
- Byki pozyskały jedynie solidnego gracza, na rynku, w którym AllStarzy tak ochoczo zmieniali barwy klubowe.

 

Highlights

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież