Zaloguj

Zaloguj

20190405 175809

Podczas naszej wizyty w Chicago miałem okazję poznać osobiscie Scotta Millera. W tych wszystkich historiach jakie w ostatnim czasie miały miejsce, nawiązaniu kontaktu z organizacją, zauważeniu naszych inicjatyw i pasji przez Stacey Kinga i inne osoby zza oceanu, od samego początku to własnie Scott był najbardziej aktywny w komunikacji ze mną. Służył pomocą non stop jak bylismy na miejscu, to on był inicjatorem wysłania do mnie paczki z gadżetami Byków i autografami Stacey Kinga. Teraz, już po tym jak się widzielismy, zgodził się odpowiedzieć na parę pytań. Z Chicago dla Nas, Scott Miller! 

  1. Scott, wiem że jesteś prywatnie kolegą Stacey Kinga, wiem też, że pracujesz w mediach, czym tak naprawdę zajmujesz zawodowo?

Robię kilka rzeczy profesjonalnie. Mam 30-letnią karierę w AT&T (AT&T było przez pewien czas największym na świecie przedsiębiorstwem świadczącym usługi telefoniczne oraz największą siecią telewizji kablowej), gdzie robiłem wszystko, od budowania komórkowych witryn telefonii komórkowej po zarządzanie 16-sto osobowym zespołem. Wykonuję również niezależne prace inżynieryjne dla nadawców, głównie sportowe lub talk-show. Z reguły do programów na żywo, od zawsze pracowałem dla radia, nigdy tv. Nagrywam także lokalne zespoły muzyczne w okolicy Chicago. Robię to tylko 1 kamerą, więc łatwo przesłać takie nagrania na np. Youtube. W skrócie lubię swoją pracę, jest ciekawie oraz można posłuchać trochę innej dobrej muzyki.

  1. Podczas meczu w Chicago, kiedy rozmawialiśmy, opowiedziałeś mi historię poprzedniej hali Bulls, czyli Chicago Stadium, opowiedziałeś też o początkach United Center. Jak długo mieszkasz w Chicago i jak długo interesujesz się sportem?

Mieszkam w okolicach Chicago przez całe życie. Wspominam niewyraźnie stary stadion Chicago White Sox „Comiskey Park”, który stał naprzeciw nowego obiektu Sox. Podobnie jak przypadku Chicago Stadium i aktualnej hali Chicago Bulls, która znajduje się dosłownie kilka metrów od wyburzonego starego obiektu. Mam dużo wideo ze starego budynku, był jedyny w swoim rodzaju!

(Jak rozmawiałem ze Scottem podczas meczu Bulls-76ers kiedy byliśmy w Chicago opowiedział mi m.in. o tym, że Chicago Stadium miało niepowtarzalny-wręcz filmowy klimat. Siedząc w ostatnim rzędzie, były takie miejsca gdzie nie mogłeś wstać, nad głową był już dach hali, plus konstrukcja była niesamowicie pionowa. Dla porównania, 7 rząd miejsc w United Center jest około 20-25 metrów od parkietu, w Chicago Stadium w tej odległości od parkietu były rzędy w okolicach 20, na zdjęciach widać różnicę)

chicago stadium

united center

Zacząłem chodzić na mecze, kiedy byłem znacznie młodszy, trochę z rodziną, ale najczęściej wszędzie chodziłem sam. Pamiętam też np. czasy, kiedy nikt nie chciał grać w Chicago Cubs.

  1. Jestes fanem Bulls, wiem, że bardzo lubisz NHL. Jaki jest twój ulubiony klub w Chicago i z Twojej perspektywy, która organizacja jest teraz najbardziej popularna w Chicago?

Trudno na to odpowiedzieć, ponieważ widzę większość spotkań i zespołów w trakcie pracy. Ale hokej byłby moim ulubionym. Blackhawks są tak fantastyczną organizacją dla fanów i sąsiadujących z United Center dzielnic. Otwierają dla fanów zarówno swoje treningi, jak i samo lodowisko, aby dzieci mogły się bawić. Sprawia to, że ​​jest Blackhawks są po prostu fajni i dają Zarówno dorosłym jak i dzieciakom przedsmak tego, jaka może ich czekać przyszłość. To czyni tą organizację wyjątkową.

  1. Każdy z nas ma w głowie jeden mecz i jeden konkretny występ gracza w historii. Jak to wygląda u Ciebie, jaki mecz, jaki występ w historii zrobił na Tobie największe wrażenie?

Tak wiele do wyboru...era Jordana nigdy się nie powtórzy. To co Michael robił na parkiecie jest nie do opisania. Jego „mowa ciała”, sposób w jaki docierał w każde miejsce na parkiecie w które chciał dotrzeć. Jordan był konkurencją sam dla siebie każdego dnia. Nawet w trakcie kręcenia reklamy Jordan/Byrd dla McDonalds, chodziły zakłady co Michael będzie chciał zrobić i co zrobi z piłką lub w powietrzu.

  1. Scottie Pippen, Toni Kukoc i Horace Grant są nadal związani z Chicago Bulls. znasz ich? Jakie na codzień są legendy Byków?

Poznałem zarówno Scottiego jak i Granta, obaj siedzieli przede mną na miejscach za 3000 $, kiedy robiłem swoją robotę w trakcie meczu. Obydwaj to prywatnie bardzo mili faceci, ale tak poważnie to nie rozmawiałem z nimi zbyt długo.

  1. Zanim się poznaliśmy, czy miałeś kontakt z tak egzotycznymi fanami Chicago Bulls jak z Polski?

Nie, nie rozmawiałem z nikim zza oceanu, który tak bardzo interesowałby się Bykami! zarówno Stacey, jak i ja byliśmy zaskoczeni, że Ty, ale i inni fani w Polsce wstajecie w środku nocy, aby oglądać mecz na żywo! obaj cieszymy się, że się przywitałeś, napisałeś i nawiązałeś kontakt! bez tego ta przygoda by się tak nie potoczyła!

20190406 193333

  1. Czy wiesz coś o Polsce? Może oglądałeś i masz jakieś zdanie na temat naszego jedynego gracza w NBA, Marcina Gortata?

Wiem trochę o Polsce. Z tego, co słyszałem, to piękny kraj, który się szybko rozwija, podczas gdy inni obok mają swoje problemy. „good for Poland to hold the line!!!” tego zdania pozwoliłem sobie nie tłumaczyć Oczywiście, że słyszałem o Gortacie i widziałem jak grał. Dobrze pamiętam jego twardą grę w United Center w tamtym sezonie. (Strzelam, że mogło chodzić o mecz Wizards-Bulls z Kwietnia 2018, gdzie Marcin zdobył 10 punktów, 7 ziórek, 3 asysty i 2 bloki.)

  1. I wreszcie. Rozpoczynamy finały konferencji NBA. Jakie są twoje typy na serię Bucks-Raptors i Warriors-Blazers noi kto wygra finał?

Jeśli wszyscy pozostaną zdrowi, co jest wyzwaniem na tym etapie sezonu, plus widząc jak teraz grają poszczególne zespoły, widzę finały Bucks – GSW i Warriors zdobędą mistrzostwo.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież