Zaloguj

Zaloguj

chicago bulls t3

Dobry Wszystkim, prawie miesiąc minął od ostatniego tekstu na stronie i mam nadzieję, że Wasze zdanie na ten temat jest takie samo jak moje – skandal! Ciężko się sprężyć patrząc na to jak wygląda gra Chicago, jak wygląda skład Byków, jak prezentuje się nastawienie teamu. Marzec to taki niewdzięczny okres, kiedy im bliżej końca sezonu, tym bardziej narasta frustracja fanów (nie tylko Chicago), ale zespołów które grają o pietruszkę i najzwyczajniej w świecie chcą po prostu dotrwać do końca sezonu nie ponosząc przy tym strat-kontuzji czołowych graczy. Moje rozczarowanie jest skumulowane biorąc pod uwagę to, jak dobrze zaczęliśmy się prezentować po All Star Weekend, ale cóż pewnych rzeczy się po prostu nie przeskoczy.

Do końca sezonu pozostało Bykom rozegrać 6 spotkań

Vs. Toronto Raptors – dom

Vs. New Yzork Knicks – wyjazd

Vs. Washington Wizards – wyjazd

Vs. Philadelphia 76ers – dom (o tym czemu ten mecz jest wyróżniony przeczytacie na samym końcu)

Vs. New York Knicks – dom

Vs. Philadelphia 76ers - wyjazd

W ostatnich 10 grach, Chicago ma bilans 2-8 i jak pewnie wszyscy wiedzą Byki od dłuższego czasu legitymują się 4 najgorszym rekordem w lidze. Atlanty już nie przeskoczymy, mamy za to 2 mecze przewagi na Cleveland Cavaliers, teoretycznie istnieją szanse na to, żeby „spaść” i do loterii draftu przystąpić w grupie 3 najgorszych drużyn, gdzie każda z nich ma 14% szans na zgarnięciecie pierwszego wyboru w drafcie – czytaj Ziona Williamsona.

W punktach za to, chciałbym Wam wymienić najważniejsze rzeczy jakie dzieją się w drużynie, oraz co może Nas czekać w ostatnich 6 spotkaniach tego sezonu:

- Lauri Markkanen po spotkaniu w Toronto został poddany badaniom. Okazuje się, że Lauri „dość szybko się przemęczał” i „miał skoki ciśnienia” przez co fizycznie zakończył już bieżący sezon. Będzie razem z drużyną w ostatnich 2 tygodniach, ale wsparcie da tylko z ławki. Lista graczy, którzy są wykluczeni do końca sezonu to

Valentine (opuścił cały sezon)

Hutchison - rozegrał 44 spotkania, notując średnio 5,2 punkty, 4,2 zbiórki

Carter Jr - rozegrał 44 spotkania, wszystkie jako podstawowy środkowy. Notował średnio 10,3 punktów, 7 zbiórek, 1,3 bloków

Markkanen rozegrał 52 spotkania, notując średnio 18,7 punktów, 9 zbiórek, rzucając na skuteczności 43% z gry i 36% zza łuku

- Pauzujący ostatnio Dunn, LaVine, Porter Jr. Pojawią się (raczej) w ostatnich spotkaniach.

- W spotkaniu z Portland Trail Blazers, Byki powtórzyły ubiegłoroczny wyczyn Memphis Grizzlies wystawiając w pierwszej piątce 4 graczy mających w tym roku występy w GLeague (Harrison, Blakeney, Sampson, Selden)

- Bulls podpisali 10 dniowy kontrakt z Walterem Lemonem Jr. Po transakcji Walt popłakał się a w udzielonym wywiadzie powiedział, że to dla niego spełnienie marzeń, i nie zapomni jak kilka lat temu podziwiał Derricka Rose’a. Statystyki z Windy City Bulls młodego guarda są imponujące (21 punktów, 8,5 asyst, 1,7 przechwytów)

- Chicago ma na ten moment 4 „juniorów” w rotacji. Wendell Carter Jr, Otto Porter Jr., Wayne Selden Jr., Walter Lemon Jr.

- pojawiają się plotki na temat zainteresowania z obu stron podpisaniem na kolejny rok kontraktu z Robinem Lopezem.

Na sam koniec chciałem Was wszystkich zachęcić do obejrzenia spotkania Byków z Philly w nocy z soboty na niedzielę 6/7 kwietnia. Będziemy na tym meczu razem z Markiem, czyli założycielem tej strony na żywo. Jeśli wszystko potoczy się tak jak tego sobie życzymy to gdzieś tam może w trakcie, przed lub po meczu Nas pokażą !!! Oglądajcie, a my obiecujemy że zrobimy z tego spotkania bardzo obszerną relację!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież