Zaloguj

Zaloguj

mike conley bulls

Do końca okienka transferowego 2 dni, w całej lidze z całą pewnością dojdzie do kilku znaczących ruchów, które mogą delikatnie zmienić układ sił w NBA. W Chicago rewolucji raczej nie będzie, chociaż ostatnie plotki głoszące, że wszyscy poza duetem Lauri/Wendell są na sprzedaż mogą zwiastować poważne zmiany w Bykach. W kilku podpunktach postaram się wcielić w rolę Gara Formana i przedstawię wam listę potencjalnie realnych wymian (realnych, nie tych na które mamy koniecznie ochotę)

Na starcie zobaczmy kogo w Chicago mamy, na jakim kontrakcie i przez jak długi okres czasu:

Parker – 20mln$, kontrakt do lata 2019

LaVine – 19.5mln$, kontrakt do 2022

Lopez - 14mln$, kontrakt do lata 2019

Felicio – 8,5mln$, kontrakt do końca świata i jeden dzień dłużej…

Markkanen – 4,5mln$, kontrakt do 2022

Carter Jr – 4,5mln$, kontrakt do 2023

Dunn - 4,2mln$, kontrakt do 2021

Portis - 2,5mln$, kontrakt do lata 2019 ( można mu złożyć QO )

Valentine – 2,3mln$, kontrakt do 2020

Hutchison – 2mln$, kontrakt do 2023

Luwawu-Cabarrot – 2mln$, kontrakt do lata 2019

Selden – 1,5mln$, kontrakt do lata 2019

Arcidiacono – 1,3mln$, kontrakt do lata 2019

Blakeney – 1,3mln$, kontrakt do 2020

Harrison – 1,2mln$, kontrakt do lata 2019

Wariant 1

Bulls nie robią żadnego ruchu. Zdziwieni? Na tą chwilę powiedmy sobie jasno, ani schodzący kontrakt Lopeza ani Parkera nie jest dla nikogo w lidze łakomym kąskiem. Nie będą oni x factorami żadnej serii playoffs, nie ma potrzeby marnować na nich nawet picku 2 rundy. Brak ruchu to w przypadku Gara Formana dobry ruch.

Wariant 2

Sugerując się, że Byki są gotowe handlować każdym, Chicago wchodzi w trójstronną wymianę z Pelicans i Lakers dorzucając do puli Krisa Dunna, Bobby’ego Portisa i Robina Lopeza. Koniec końców do Chicago trafia Lonzo Ball, schodzący kontrakt KCP, ważny jeszcze rok 13 milionowy kontrakt Solomona Hilla + drugorundowy pick Lakers. Do Lakers trafiają Bobby Portis i Anthony Davis, do Nowego Orleanu leci paczka Lopez, Dunn. Ingram, Kuzma, Rondo + picki.

Wariant 3

Mówi się coraz głośniej, że LA Clippers będą celować w podpisanie Duranta/Leonarda lub obu tego lata, miło by było zrzucić im kontrakt Danilo Gallinariego. Gallinari i pick w zamian za schodzący kontrakt Jabari Parkera to nie jest nierealna opcja.

Wariant 4

Punktów z ławki potrzebuje Philadelphia, jeśli oczywiście chce liczyć się w walce o wygranie konferencji. Markelle Fultz, jeśli oczywiście będzie dostępny w pakiecie z Mike’m Muscalą to dobra opcja -> w drugą stronę mógłby pójść Bobby Portis i Robin Lopez. W 76ers jest masa rzucających swingmanów, brak im wsparcia w pomalowanym. Z racji, że Byki nie chcą (chyba” pozbywać się wyborów w drafcie, musiałaby tutaj zostać dołączona 3 drużyna.

Wariant 5

Kris Dunn + Zach LaVine + Bobby Portis w zamian za Evana Fourniera i jego 4 letni wart 17mln./rok kontrakt + DJ Augustin + pick pierwszej rundy, który znajdzie się pewnie w okolicach 12-15 miejsca. Bulls zyskują przyjemne combo SG/SF, powracają do DJ Augustina, którego kontrakt to 7mln$ rocznie ważny do lata przyszłego roku + zyskują drugi pick draftu tego lata w pierwszej 15.

Wariant 6

Zakładając, że Memphis idzie w pełna przebudowę i udaje im się zrobić ruch z wymiana Marca Gasola a nie dogadują wymiany Conleya do Jazz to…to do gry wskoczyć może Chicago. Jabari Parker + Portis + Dunn w zamian za Mike’a Conleya zgadza się i przechodzi finansowo. Jednak Byki chciałyby do tej transakcji pick, a pierwszorundowy pick Memphis może być wyborem w TOP10, więc mi brakuje tutaj czegoś, lub kogoś jak 3 zespołu żeby wypełnić ten deal.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież