Zaloguj

Zaloguj

bobbylaurijabari

NBA wróciło! Pierwsza noc 73 sezonu najlepszej ligi sportowej na świecie za nami. Obyło się bez większych niespodzianek, Boston ograł u siebie Philadelphie a obrońcy tytułu z Golden state po ceremonii i odebraniu mistrzowskich pierścieni pokonali Oklahomę. Pierwszy mecz Chicago rozegra w nocy z czwartku na piątek, a ja zapraszam Was do małej zabawy. Link do tego tekstu już wylądował u mnie w ulubionych i wrócę do niego na koniec sezonu regularnego, a wrócę sprawdzić co udało się mi i Wam wytypować poprawnie. Oddajcie swoje głosy w komentarzach!

A zanim zaczniemy nasze typowanie rzućcie okiem na stroje Chicago z nowym sponsorem! Dla mnie mimo, że to jersey z reklama to mocne 9/10. Bezdyskusyjnie bardzo dobrze wkomponowane logo sponsora pod łyżwę Nike. Oczy nie bolą, jest bardzo dobrze!

bullszenni

A typujemy proste, podstawowe kategorie

Najlepszy strzelec:

Mój typ, prognoza, jak zwał tak zwał to bezdyskusyjnie Zach LaVine. Cokolwiek może tutaj się zmienić jedynie w przypadku (odpukać) poważnej kontuzji. Zach już w zeszłym roku mimo, że rozegrał małą ilość spotkań był graczem najbardziej aktywnym w ofensywie. Oddawał średnio niemal 15 rzutów, ponad 30% tych prób to były próby zza łuku. Mój typ to po pierwsze zbliżona ilość rzutów na mecz + statystyczna poprawa skuteczności (w zeszłym roku było to 38% z gry i 34% z obwodu) Skończy sezon w okolicach 20 punktów/mecz.

Najlepszy zbierający:

Najlepszym zbierającym w zeszłym roku był Lauri Markkanen, na obecny sezon strzelam że będzie to Bobby Portis. Podstawowym argumentem niech będzie fakt, że Bobby w zeszłym sezonie zbierał o 0,7 piłek mniej na mecz od Fina grając ponad 7 minut krócej w każdym spotkaniu. W tym roku ta dysproporcja będzie raczej mniejsza. Ilość zbieranych piłek rozłoży się pewnie w dość wyrównanej liczbie pomiędzy kwartetem Lauri/Bobby/Wendell/Jabari, jednak Portis jest z tego towarzystwa najbardziej ekspresyjny i będzie swoimi rękoma robił najwięcej zamieszania.

Najlepiej podający:

Wybór może być tylko i wyłącznie jeden. W zeszłym jak i w nadchodzącym sezonie bezkonkurencyjny powinien być Kris Dunn. Jedynym znakiem zapytania w tej kategorii statystycznej jest ilość asyst jaką Kris będzie rozdawał. W swoim debiutanckim sezonie było to 2,4 asyst na mecz, w poprzednim roku równe 6 kluczowych podań w każdym spotkaniu, zyczyłbym sobie i Nam żeby ta liczba podskoczyła w granicę 8 asyst co wieczór i ciągnęła się obok Dunna przez całą jego karierę

Najlepiej blokujący:

Wendell Carter jr. i tyle. Z wysokich graczy w rotacji jedynie Wendell ma wypracowane nawyki i standardy walki w defensywie i pełnienia funkcji „Rim Protectora” To nasz debiutant będzie tym ostatni, który skoczy do każdej piłki w zasięgu swoich długich ramion.

Najlepiej przechwytujący:

Kris Dunn w zeszłym sezonie przez bardzo długi czas był w okolicach TOP3 ligi jeśli chodzi i liczbę przechwytów. Dobre warunki fizyczne, długie ręce i konsekwencja w defensywie spowodują, że w tym roku będzie podobnie i Dunn skończy rozgrywki 2018/19 z podobnym wynikiem jak za poprzedni rok tzn. 2 przechwytów/mecz

Najlepszy % z gry:

Bardzo ciężki wybór. Wszyscy gracze w rotacji (nie liczę Lopeza) będzie oddawało rzuty z dystansu kiedy będzie ku temu okazja. Naturalnym wyborem byłby ktoś z duetu Lauri/Bobby, ale postawię tutaj ponownie na Naszego debiutanta, czyli Cartera Jr.

Najlepszy % Za 3

Posiłkując się tą statystyką z zeszłego roku, kolejność najlepszych shooterów z obwodu wyglądała następująco: Mirotic, Kilpatrick, Valentine, Payne, Markkanen…Pierwszych dwóch w Chicago już nie ma, powtarzalność Denzela w ogóle mnie nie przekonuje. Mój typ na bieżący sezon to ktoś z duetu Dunn/Holiday. Kris „podobno” szlifował swój rzut tego lata, w preseason nie było tego widać, oby na przestrzeni tych kilku miesięcy usystematyzował po pierwsze swoja pozycję w lidze jako dobry PG, po drugie swój nadgarstek jako jakościowy shooter.

Najlepszy % FT

Bezdyskusyjnie Lauri Markkanen, Fin był najlepszym egzekutorem rzutów osobistych w poprzednim roku, w tym nie może być inaczej.

Idąc za ciosem mam jeszcze takie przewidywania:

Zach LaVine - występ w All Star Game

Jabari Parker - jedno z największych rozczarowań sezonu w całej lidze (serio chce byc tutaj w dużym błędzie, ale przez Preseason czar jego transferu mi prysł)

Bobby Portis - zaliczy występ na +40 punktów (rekord kariery obecnie to 35)

Podzielcie się swoimi prognozami na indywidualne rekordy/występy w tym sezonie.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież