Zaloguj

Zaloguj

IMG 20180925 065320

Chicago rozpoczyna dziś przedsezonowy obóz treningowy, wczoraj wieczorem podczas Media Day zespół zaprezentował się niemal w komplecie. Humory dopisują, odpukać na ten moment wszyscy są zdrowi, na dzień dzisiejszy motto które przewijało się w Chicago od 2 lat jest spełnione w 200%.

Chicago Bulls są „more younger and athletic” i szczerze, dawno nie byłem tak podekscytowany startem sezonu. Poniżej mam dla Was najważniejsze punkty, wypowiedzi i notatki z wczorajszego wieczoru.

Pełen roster na camp

Guards:

Dunn, LaVine, Payne, Blakeney, Valentine, Arcidiacono, Cleveland, Holiday, Walton Jr., Alkins*

IMG 20180925 065159

Forwards:

Parker, Hutchison, Markkanen, Portis, Sampson

IMG 20180925 065529

Centers:

Lopez, Carter Jr., Felicio, Asik**

IMG 20180925 065538

*związany z Chicago umowa na zasadzie two-way contract

**z powodów zdrowotnych wyłączony z treningu na czas nieokreślony

Najwazniejsze informacje dotyczące zespołu

- Chicago ma drugi najmłodszy roster biorąc pod uwagę wszystkich graczy, którzy wezma udział w przygotowaniach do sezonu. Licząc samych graczy z podpisanymi kontraktami Byki to 4 najmłodsza drużyna w lidze

- Lauri Markkanen oficjalnie przybrał ok. 7kg. Masy mięśniowej. Oficjalnie wnosi na wagę 240 funtów, czyli w ok. 109kg.

- Fred Hoiberg jasno powiedział, że pozycja pierwszego centra zespołu jest sprawa otwartą.

- Wszyscy gracze jednomyślnie odpowiadali na pytania na temat oczekiwan co do sezonu. Celem są playoffy

- Jabari Parker uzyska chyba status „złotych ust Chicago” cytując dosłownie jego wypowiedź ma następujące przesłanie „ I can talk to talk, but I got walk to walk”

- Lauri Markkanen na pytanie na temat tego czy ma szanse być All-Starem w tym sezonie, odpowiedział krótko i na temat – czemu nie?

- John Paxson na pytanie o zdrowie i potencjał drużyny powiedział, że na ten moment wszyscy są zdrowi, a kazda pozycja w rosterze ma dwóch konkurecyjnych zawodników, spodziewa się dużej rywalizacji w trakcie obozu. W trakcie wywiadu Paxson wypowiedział się także o Fredzie Hoibergu podkreślając, że ten skład Chicago jest w końcu podporządkowany pod oczekiwania trenera.

IMG 20180925 065444

- Gar Forman odniósł się do tematu negocjacji w sprawie przedłużenia umowy z Bobbym Portisem. Forman chce żeby Portis został w Chicago, możliwe, że strony dogadają warunki przed pierwszym spotkaniem sezonu.

IMG 20180925 065333

- Zach LaVine stwierdził, że chciałby być liderem tego zespołu, dawać dobry przykład. Z kontekstu można wyciągnąć też dwie dość istotne wypowiedzi. Żadne z graczy nie musi nikomu nic udowiadniać, chcą odnieść sukces jako „team” oraz słowa na temat Lauri Markkanena, w których stanowczo stwierdził, że Lauri jest wstanie na parkiecie robić wszystko, jest niesamowity.

- Jabari Parker nie był wylewny, najważniejsze co powiedział, to fakt, że jako część zespołu chce być po prostu każdego dnia lepszym graczem.

- W dobrych humorach byli praktycznie wszyscy zawodnicy, ale wyjątkowo dobrze wyglądał kris Dunn którego mało jest w social media, a który świetnie bawił się z Markkanenem w trakcie sesji zdjęciowej. A co do swoich odpowiedzi na pytania dziennikarza odsyłam Was do filmu. Dunn chce po prostu grać w koszykówkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież