Zaloguj

Zaloguj

GettyImages 993551552 1024x683

3 spotkania w 5 dni rozegrało Chicago w lidze letniej w Las Vegas. Klimat Summer League nie sprzyja wyciąganiu wniosków, ani zbyt ekspresyjnej ekscytacji występami poszczególnych graczy, ja jednak chciał nie chciał jestem szalenie pozytywnie zaskoczony tym jak dojrzale zaprezentowali się wybrani w drafcie Carter Jr oraz Hutchison.

Wendell Carter Jr patrząc na reakcję fanów i dziennikarzy zza oceanem zaskoczył swoją grą nie tylko sympatyków Chicago. Świetna praca nóg, inteligencja, świadomość podejmowanych decyzji, szeroki wachlarz manewrów w pomalowanym. Na przestrzeni 3 spotkań Carter Jr. spędzał na parkiecie średnio 27,7 minut notując średnio 16 punktów, 7,3 zbiórek, 3,7 bloków, rzucając na skuteczności 57% z gry oraz 50% z obwodu ( celne 3 z 6 rzutów )

Poniżej skrót jego występu z dzisiejszego występu przeciw Atlancie.

Chandler Hutchison to fenomen. Cichy chłopak z mało znanej uczelni, który z miejsca staje się moim ( chyba nie tylko ) faworytem do gry w pierwszej piątce. Porusza się jak Scottie Pippen, ma niesamowity i rzadko spotykany dla debiutantów ciąg na kosz, z meczu na mecz rozwija się jako gracz na koźle z pomysłem na kluczowe podanie. W dniu dzisiejszym miał 8 asyst, poniżej pełen highlight z jego występu. W ciągu 3 spotkań grał najwięcej minut z graczy Chicago, średnio 32,7 na mecz. Ponadto dorzucał 9,3 punktów, 5,7 zbiórek, 4 asysty przy skuteczności 38% z gry i to nie błąd; 80% z obwodu! 4 celne z 5 oddanych.

Czy warto wyróżnić kogokolwiek z letniego rosteru Chicago?

Antonio Blakaney był najlepszym strzelcem zespołu ze średnią 17,7 punktów na mecz, Ryan Arcidiacono daje się lubić, niesamowicie panuje nad piłką i ma w sobie cos przyciągającego uwagę, ale obydwu panów ja w NBA niestety nie widzę, nie w zespole który ma być budowany z myślą o sukcesie. Donte Ingram, który poprzedni rok spędził na uniwersytecie Loyola Chicago czyli rewelacji NCAA również nie pokazał absolutnie nic co mogłoby przekonać do dania mu szansy na poziomie NBA.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież