Zaloguj

Zaloguj

ct spt bulls wendell carter draft 20180621

Miesiące oczekiwania, setki założeń, planów, strategii i po wszystkim. Draft 2018 za Nami, Chicago Bulls ostatecznie nie robili roszad ze swoimi pickami i wybrali kolejno

#7 Wendell Carter Jr z uniwersytetu Duke

#22 Chandler Hutchison z uniwersytetu Boise State.

W ostatnich tygodniach, zwłaszcza w ostatnich godzinach pojawiały się plotki o chęci przejścia w górę draftu przez Chicago celem wyboru Doncica lub Mohameda Bamby, ostatecznie Bulls dokonali dobrych/bezpiecznych ( niepotrzebne skreślić ) wyborów, uzupełniając rotację na pozycjach na które potrzebowali wzmocnień i świeżości. Największym przegranym dzisiejszej nocy bez wątpienia został Michael Porter Jr. który wybrany został dopiero z 14-stym numerem przez Denver Nuggets.

Według bardzo wielu źródeł Porter Jr. nigdy nie był poważnie traktowany przez Chicago jako opcja na 7 pick, Chicago było pod wrażeniem skali jego talentu, ale niestety bardzo martwiący był jego raport medyczny. Jeszcze inne źródła na świeżo po każdym kolejnym wybieranym nazwisku twierdziły, że problemem MPJ jest również mentalność i boiskowe IQ.

Na dłuższe opisy sylwetek nowych graczy przyjdzie czas niedługo, teraz na szybko suche liczby;

Wendell Carter Jr. 209cm. wzrostu, 120kg. 19 lat, zasięg ramion w okolicach 230cm.

Statystyki w sezonie 2017/18

Punkty 13,5 Zbiórki 9,1 Asysty 2,0 Bloki 2,1. Skutecznosć z gry 56% Skutecznosć z obwodu 41% Skutecznosć FT 74%

ct spt bulls chandler hutchison draft 20180621

Chandler Hutchison 201cm. Wzrostu, 85kg. 22 lata, zasięg ramion ok. 218cm.

Statystyki w sezonie 2017/18

Punkty 20 Zbiórki 7,7 Asysty 3,5 Przechwyty 1,5. Skutecznosć z gry 47% Skutecznosć z obwodu 36% Skutecznosć FT 73%

Mocnymi stronami obu Panów z całą pewnością jest zasięg, walka na desce, dobra skuteczność, przyzwoita gra na obwodzie oraz uniwersalność. Hutchison to gracz, który nominalnie grać powinien na 3, jednak nie powinno być problemu z minutami na pozycji SG. Carter jr. to typowy nowoczesny Point Center. Nie imponuje wzrostem, natomiast jest to silny fizycznie gracz i od pierwszego dnia ligi nie powinien mieć problemu żeby ustać w grze 1na1 w defensywie większości środkowych w NBA

Rotacja zespołu na ten moment wygląda następująco

PG Dunn/Payne/Grant

SG LaVine/Nwaba/Kilpatrick

SF Valentine/Holiday/Hutchison

PF Markkanen/Portis/Vonleh

C Lopez/Carter Jr/Felicio/Asik

Zach LaVine i David Nwaba powinni doczekać się propozycji kontraktów od razu po otwarciu okienka transferowego, ciężko mi wyobrazić sobie sytuacje w której Chicago zaproponuje Noahowi Vonlehowi opcje pozostania w Chicago.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież