Zaloguj

Zaloguj

wcnews

Witam w kolejnym, piątym już wydaniu cotygodniowego przeglądu informacji ze świata Chicago Bulls – Windy City News. Za nami ciekawy tydzień więc i pisać było o czym. Przeczytacie między innymi o tym co się dzieje z przebywającym poza drużyną Markkanenem, Jim Boylen opowie o defensywie i oczywiście będzie też trochę o końcu sagi transferowej związanej z Miroticem, chociaż bez innych plotek transferowych jak zwykle się nie obędzie. Zapraszam.

Lauri Markkanen – narodziny pierwszego dziecka i All-Star Weekend

skillschallenge

Baby Finnisher – Od kilku dni Lauri przebywał poza drużyną z bliżej nieokreślonych powodów osobistych. Sprawa już się wyjaśniła, nasz pierwszoroczniak został ojcem. Markkanen zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie, na którym trzyma dłoń swojego nowonarodzonego synka i z „geotagiem” Chicago. Post można zobaczyć tutaj https://www.instagram.com/p/BesmxxElfvG/?taken-by=laurimarkkanen . Świeżo upieczony tatuś prawdopodobnie wróci do zespołu na poniedziałkowy mecz z Kings.

[aktualizacja] przeciwko Kings raczej go jednak nie zobaczymy]

Skills Challenge – Drugą dobrą wiadomością jest to, że Lauri Markkanen został wybrany jako jeden z uczestników Skills Challenge podczas All-Star Weekend. Fani z Chicago zobaczą więc swoich reprezentantów nie tylko w meczu Rising Stars. Trzymamy kciuki !

Telenowela z Niko skończona

nikopels

Drogi Chicago Bulls i Mirotica w końcu się rozchodzą. Tygodnie spekulacji i zwrotów akcji znalazły swój koniec w wymianie z New Orleans Pelicans. Piszę o tym jedynie z obowiązku, to przegląd informacji więc na szybko – Niko i pick 2 rundy 2018 wędrują do Nowego Orleanu, w drugą stronę zmierzają Omer Asik, Jameer Nelson, Tony Allen oraz (kluczowa część wymiany) Pick PIERWSZEJ rundy draftu 2018. Z trójki pozyskanych graczy najprawdopodobniej jedynie Asik zagrzeje na dłużej miejsce w ekipie z Wietrznego Miasta. Jeden z dziennikarzy twierdzi, że Nelson też zostanie póki co w drużynie. Więcej szczegółów w innych artykułach na stronie.

Anthony Davis

ad

Po tym jak Clippers oddali Blake’a Griffina wielu ekspertów zaczyna wierzyć, że w NBA nie ma nietykalnych graczy i gwiazda Pelicans także może zostać przehandlowana. To z pewnością brzmi jak szaleństwo, biorąc pod uwagę długi i bardzo wysoki kontrakt ale przecież z Griffinem sprawa wyglądała podobnie. Jak głosi plotka, latem 2018 kilka ekip zamierza spróbować swoich sił i złożyć Pelicans ofertę za Davisa, te zespoły to Celtics, GSW, San Antonio i … Chicago. Sprawa jest oczywiście mocno wątpliwa ale kto wie co wydarzy się latem.

Portis, karty i Mirotić

nikobobby

Po tym jak doszło do wymiany na linii Bulls – Pelicans, Bobby Portis podzielił się raz jeszcze swoimi przemyśleniami na temat relacji z Niko po zdarzeniu, do którego doszło na jednym z treningów przed rozpoczęciem sezonu.

„To co się stało jest już przeszłością.” Powiedział Portis. „Nie rozstrząsaliśmy tej sytuacji, chcieliśmy iść naprzód. Staraliśmy się być profesjonalistami każdego dnia. Pracowaliśmy i chcieliśmy dobrze współpracować na boisku ale poza boiskiem nigdy już nie rozmawialiśmy. Trzymaliśmy się z daleka od siebie. Pewnego razu graliśmy w karty, to było dziwne, więcej już tego nie robiliśmy. Profesjonalizm przede wszystkim.” Skończył Bobby.

Wymiany, wymiany …

wymiany

Przełom stycznia i lutego to sezon ogórkowy z uwagi na zbliżający się w NBA trade deadline. Sytuacja Bulls już się wyjaśniła i Nikola Mirotić został wytransferowany do Pelicans. Jak pisze K.C. Johnson z Chicago Tribune Byki wciąż aktywnie działają na rynku i szukają korzystnych dla siebie wymian. Mówi się, że „nietykalni” na ten moment są tacy zawodnicy Dunn, Lauri, LaVine czy Valentine. Najprawdopodobniej sądowana jest możliwość wymian za Robina Lopeza i Jeriana Granta, możliwe też, że do ewentualnej wymiany mógłby zostać dołączony Justin Holiday.

Nowa rozgłośnia radiowa

radio

Od jakiegoś czasu pisano o bankructwie obecnej rozgłośni radiowej, z którą związani byli Chicago Bulls. Dziś już wiemy, że nowym domem Byków będzie WSCR 670AM, ‘The Score’. Mecz z Los Angeles Clippers był pierwszym relacjonowanym już na nowej antenie. Umowa będzie obowiązywać do 2021 roku.  

Jim Boylen o defensywie

boylen

Jim Boylen, asystent Freda Hoiberga i człowiek odpowiedzialny za organizację defensywy Chicago Bulls udzielił kilku ciekawych wypowiedzi w programie Dunc’d On Podcast. 

„Jeżeli chodzi o defensywę to w pewien sposób ufamy matematyce. Staramy się ograniczać przeciwnikowi możliwość oddawania  rzutów za 3 punkty z narożników, bronić w strefie podkoszowej i umiejętnie podwajać.”

„Nigdy nie czuliśmy, że jesteśmy w trakcie jakiejkolwiek serii porażek. Po prostu ciężko pracujemy, analizujemy filmy i utrzymujemy koncentrację.” Mówił Boylen.

Na koniec  należy jeszcze wspomnieć, że Quincy Pondexter został zwolniony aby zrobić miejsce dla graczy pozyskanych w wymianie z Pelicans.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież