Zaloguj Zarejestruj

C:\Users\Bartek\Desktop\generic_graphic.jpeg

Witam.

To już czwarta odsłona Windy City News. Dziś jak co tydzień przeczytacie o plotkach transferowych dotyczące Niko. Oprócz tego będzie trochę o relacji braci Lopez, udziale Lauriego i Krisa w wydarzeniach All-Star Weekend, Nwabie, Zachu, Hoibergu i nieobecnym już w zespole Rajonie Rondo.

Zapraszam.

 

Wschodzące gwiazdy

C:\Users\Bartek\Desktop\DUV6VE9W0AImLtD.jpg

Pamiętacie stwierdzenie „młodsi i bardziej atletyczni” ? Rok temu ciężko było w nie wierzyć. Podczas All-Star Weekend 2017 w meczu wschodzących gwiazd nie zobaczyliśmy żadnego reprezentanta Chicago Bulls. W tym roku miarą postępu naszej młodzieży niech będzie fakt, że w meczu Rising Stars zobaczymy aż dwóch naszych graczy – Kriss Dunn i Lauri Markkanen zamierzają pokazać, że to tylko przystanek na drodze ku All-Star Game.

Warto odnotować, że mecz ten rozgrywany jest w formacie Team USA vs Team World. Oznacza to, że Lauri i Kriss zagrają w przeciwnych drużynach.

Poprzednim zawodnikiem Bulls będacym uczestnikiem meczu wschodzących gwiazd był Nikola Mirotić w 2016 roku.

„To wielki zaszczyt. Nawet nie myślałem, że to możliwe, nie myślałem o tym. Wielokrotnie już powtarzałem, że zależy mi tylko na tym aby nauczyć się tak dużo jak tylko się da.” Skomentował Lauri Markkanen. „Nie wiem czego się spodziewać. To wiele znaczy. Może będę mógł kryć Krisa.” dodał.

Kris Dunn, który nie przebywa z drużyną podziękował jedynie na Twitterze organizacji Bulls i fanom.

Sprawę skomentował też Fred Hoiberg, mówiąc „To wielka sprawa dla obu tych chłopaków. Oboje mają świetny rok. Oboje robią wielkie postępy. To będzie dobra zabawa móc oglądać ich przeciwko sobie.” Powiedział też „Kris ewoluuje w zawodnika od zamykania meczy w tej drużynie. Wszyscy widzimy też co Lauri robi na boisku. Uważam, że to jeden z bardziej uniwersalnych zawodników, zwłaszcza, że to 7-footer. To gość, który potrafi trafiać z każdego miejsca na parkiecie. Widzieliście jak zagrał w Madison Square Garden. To najsłynniejsza arena na świecie, on po prostu wyszedł tam i trafił osiem trójek, dodając do tego nieprawdopodobny dunk. Robi show za każdym razem kiedy pojawia się na parkiecie. Wszyscy uważamy, że zostanie kimś wyjątkowym”.

Niko i trade deadline

C:\Users\Bartek\Desktop\photos.medleyphoto.5758091.jpg

Chicago Bulls niemal na pewno przehandlują Niko przed trade deadline. Mówi się o kierunku Cleveland ponieważ ich ławka potrzebuje wzmocnienia. Bulls naciskają na pick 1 rundy jako obligatoryjny warunek wymiany. Przenosiny do Jazz wciąż są możliwe ale ten kierunek wydaje się coraz mniej prawdopodobny z uwagi na obecną formę ekipy z Utah.

Fred Hoiberg zachwycony Nwabą

C:\Users\Bartek\Desktop\4ZRTFZ4QQJBHPM6XE6H2JKDTJM.jpg

Kiedy Los Angeles Lakers potrzebowali więcej pieniędzy aby móc podpisać Kentaviousa Caldwell – Pope’a zeszłego lata, zdecydowali się rozstać z Davidem Nwabą, po którego sięgnięto w Chicago.

Ten ruch Lakers wygląda obecnie na pomyłkę sezonu ponieważ Nwaba jest ważną postacią dla ławki Byków.

Bulls z Nwabą na parkiecie są zauważalnie lepsi. Net rating z nim na parkiecie wynosi +2, bez niego -10.2. To najwyższa różnica ze wszystkich zawodników w drużynie i trener Chicago Bulls Fred Hoiberg widzi i docenia wkład Davida w grę zespołu. Fred uwielbia w zawodniku jego uniwersalność w obronie i ma nadzieję, że zdołamy utrzymać go na dłużej w drużynie.

Krytyczny LaVine

C:\Users\Bartek\Desktop\0109_zach_lavine_bulls.jpg

Zach z pewnością nie mógł być zadowolony ze swojego występu przeciwko Lakers.

W wypowiedzi pomeczowej przyznał „Czułem się dobrze, ale nie trafiałem łatwych rzutów. Czasami tak się zdarza. Muszę się poprawić. Byłem dziś beznadziejny. Tak już bywa ale poradzę sobie z tym.”

Mówił też „Moje nogi czują się coraz lepiej i zmierzam do punktu, w którym przestanę je odczuwać. Wiem, że to długotrwały proces ale czasem jest to frustrujące.”

Dodał także, że jego obecna kondycja jest na poziomie 70%.

Rodzinne sprawy braci Lopez

C:\Users\Bartek\Desktop\Brook-Lopez-Robin-Lopez-640x383.jpg

Mecz Lakers – Bulls był okazją do spotkania się na parkiecie braci Lopez.

Przed spotkaniem zabawnej wypowiedzi udzielił Robin.

Zapytany o to jakie są największe słabe strony jego brata odpowiedział „Przede wszystkim ogólnie koszykarskie IQ. W sumie ogólnie IQ.”

Najlepszy kolega Mirotica

C:\Users\Bartek\Desktop\k6.jpg

Podczas rozmowy z Joe Cowleyem z Chicago Sun Times Nikola Mirotić wspominał Rajona Rondo.

„Rajon Rondo to dobry człowiek, dobry profesjonalista, wszystko co robi jest dobre … to najlepszy kolega z drużyny jakiego kiedykolwiek miałem.”

„Miałem wielu kumpli w drużynach, w których grałem. Rondo rozumiał, że trzeba się trzymać razem i wspólnie dążyć do celu. Uwielbiam go za to jaki jest. Kiedy Bulls zdecydowali się go pozbyć byłem szczerze zawiedziony ponieważ chciałem mieć go w zespole przynajmniej na kolejny rok. Ale takie już jest NBA i musimy iść dalej. Wiele się od niego nauczyłem.”

Zach i Fred na temat rozwoju drużyny

C:\Users\Bartek\Desktop\ct-fred-hoiberg-former-bulls-player-photos-20150529.jpg

Zach LaVine udzielił ostatnio wypowiedzi dotyczącej obecnej gry zespołu. Postanowił odnieść się do zarzutów mówiących o tym, że Bulls tankują w niewłaściwy sposób.

„Naszą decyzją nie jest tankowanie. Nie poddajemy się w żadnym spotkaniu. Wychodzimy na boisko aby wygrywać.”

Ponadto Hoiberg udzielił wypowiedzi na temat rozwoju młodych Bulls „W zeszłym roku to była zupełnie inna drużyna. Z tą grupą zawodników, którą obecnie dysponujemy możemy grać inaczej. Mamy wielu młodych graczy. Mało zawodników skupia się na akcjach izolacyjnych, bardziej chodzi nam o grę zespołową i mądry ruch piłki i zawodników. Wydaje mi się, że zmierzamy w dobrym kierunku.”

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież