Zaloguj

Zaloguj

C:\Users\Bartek\Desktop\bulls\Windy city news 3\chicago_bulls_basketball_emblem_symbol_flag_fan_8791_3840x2160.jpg

 

Witam w trzeciej odsłonie „Windy City News”.

Dziś podsumowanie kolejnego tygodnia w świecie Chicago Bulls.

Będziecie mogli przeczytać m.in. o kontuzji Dunna, minutach Zacha, plotkach transferowych czy, jak zwykle, o wyczynach Lauriego.

 

 

Kris Dunn i Concussion protocol

C:\Users\Bartek\Desktop\dunn2.jpg

 

Nie było nam dane zbyt długo cieszyć się ze wspólnej gry naszego młodego „Big three”.

W zaledwie trzecim wspólnym meczu urazu doznał Kris Dunn. Efektem widowiskowego wsadu niestety nie były jedynie punkty ale też upadek na twarz, ukruszone i przemieszczone zęby oraz wstrząs mózgu.

Na ten moment nasz rozgrywający znajduje się w „NBA Concussion Protocol” i nie zagra co najmniej w trzech kolejnych wyjazdowych spotkaniach, począwszy od spotkania z Atlanta Hawks.

W tym czasie jego miejsce w pierwszej piątce zajmie Jerian Grant. Do zespołu dołączył również zawodnik Windy City Bulls - Arcidiacono.

 

Rodney Hood Bykiem ?

C:\Users\Bartek\Desktop\rodney_hood_1.jpg

 

Sezon transferowy w pełni, a więc i plotek jest bardzo dużo. Najnowsza wieść niesie, że Utah Jazz szukają wymiany za Rodney’a Hooda, a wśród zainteresowanych wymienia się oczywiście Bulls, co łatwo powiązać z zainteresowaniem Jazz osobą Threekoli.

Mówi się również, że z uwagi na niski kontrakt Hooda, do Chicago miałby też powędrować Alec Burks.

 

Zach LaVine będzie grał dłużej

 

Zach ma już za sobą pierwsze trzy spotkania w barwach Chicago Bulls. LaVine rozpoczął powrót do gry po kontuzji z limitem minut wynoszącym 20. Od meczu z Hawks limit został zwiększony do 24 minut i może być w dalszym ciągu zwiększany decyzją sztabu szkoleniowego w zależności od samopoczucia zawodnika i postępów w grze.

Zach LaVine mówi, że obecnie skupia się głównie na pracy nad swoją kondycją aby wolniej odczuwać zmęczenie i dojść do momentu, w którym zostaną zdjęte z niego wszelkie ograniczenia minutowe.

 

Wpływ Freda Hoiberga na ruchy transferowe

C:\Users\Bartek\Desktop\18efzf57uigqujpg.jpg

 

Na konferencji prasowej Fred Hoiberg został zapytany o to, czy ma wpływ na ruchy transferowe zespołu w trakcie sezonu.

Odpowiedź trenera Byków była, delikatnie mówiąc, niejednoznaczna. Udzielił krótkiej, wymijającej odpowiedzi, szybko ucinając temat - „Jest między nami komunikacja (z GarPax)” oraz „Rozmawiamy”. Dodał też, że rozumie na czym polega praca osób odpowiedzialnych za transfery, i że wszyscy pracują nad tym żeby możliwie najlepiej wzmocnić roster.

 

Bycza siła ognia

C:\Users\Bartek\Desktop\team_huddle_pelicans.jpg

 

Przed meczem z GSW, w trakcie 3 meczowej serii zwycięstw, zakończonej wygraną z Miami Heat, Chicago Bulls dosłownie zabijali przeciwników zza obwodu. Byki trafiały 44.4 % rzutów, notując łącznie 48 trójek. Dodając do tego przegrany mecz z Golden State Warriors możemy pochwalić się 60 celnymi trójkami w 4 meczach.  

 

Jerian Grant odejdzie ?

C:\Users\Bartek\Desktop\USATSI_9882989-e1494253859276-1024x547.jpg

 

Jak donosi Chicago Tribune, Bulls szukają wymiany za Jeriana Granta. Powodem takiego ruchu ma być chęć dania szansy naszemu ulubieńcowi, Cameronowi Payne’owi już po All-Star break kiedy to ma być gotowy do gry po operacji.

 

LauriMania trwa, czyli cotygodniowy przegląd pochwał i osiągnięć naszego pierwszoroczniaka

C:\Users\Bartek\Desktop\J1.jpg

 

- Po meczu GSW – Bulls, Steve Kerr, trener obecnych mistrzów NBA powiedział „Naszym zdaniem Lauri Markkanen będzie All-Star’em.”

- Markkanen może pochwalić się wyższą średnią celnych trójek niż jakikolwiek rookie w historii NBA.

- Lauri przeszedł do historii jako zawodnik, który najszybciej przekroczył granicę 100 celnych trójek w NBA. Nasz rookie potrzebował do tego zaledwie 41 spotkań. Poprzednio rekord ten należał do Damiana Lillarda, który dokonał tego po 44 meczach.  

 

Co dalej z Niko ?

C:\Users\Bartek\Desktop\ct-spt-bulls-nikola-mirotic-stronger-20171225.jpg

 

Odejście Mirotica to kolejny stały program w naszym cotygodniowym podsumowaniu informacji.

- Niko mówi, że informacje o jego odejściu wpływają na niego motywująco „To dla mnie motywacja. Ludzie mówią, że odchodzę, żegnają mnie i tak dalej. Nie mam z tym problemu, muszę robić to co do mnie należy. Dam z siebie wszystko do samego końca i nie zamierzam się rozpraszać obecną sytuacją. Dużo ludzi pyta mnie o to co będzie dalej.”

- Organizacja bierze pod uwagę możliwość pozostawienia Niko w drużynie do końca sezonu jeżeli nie otrzyma żadnej oferty, w skład której będzie wchodził pick pierwszej rundy draftu 2018.

 

Robin Lopez i rola weterana

C:\Users\Bartek\Desktop\lopez_chuckanderson.jpg

 

Robin Lopez to jedyny weteran, który został w drużynie po poprzednim sezonie. Większość weteranów woli spędzać swoje ostatnie lata w NBA będąc członkiem drużyny walczącej o tytuł, jednak Robin Lopez wydaje się mieć inne plany. Będący już 10 rok w lidze center jest zadowolony ze swojej roli w młodej ekipie z Chicago.

„W drużynie panuje bardzo pozytywna atmosfera. Bywałem w innych drużynach, w niektórych panowała toksyczna wręcz atmosfera, ale tutaj sytuacja jest zupełnie inna. Jestem w dobrej sytuacji, żyję z gry w koszykówkę, rozgrywam dobrą ilość minut, mam w drużynie wielu świetnych ludzi, więc w tej chwili cieszę się tym co mam.” Powiedział Lopez.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież