Zaloguj Zarejestruj

byczoptymizm22

Oto nadszedł ten wspaniały dzień, kiedy wasze złaknione optymizmu bycze serduszka mogą przestać na chwilę tęsknic, by delektować sie tym, co właśnie oddaję w wasze ręce. Piszę, że na chwilę, gdyż wiem z niejednego źródła ( uprzedzając wasze pytania od razu powiem, że źródeł tych podać nie mogę), że tęsknie czekacie każdego numeru. Już następnego dnia po publikacji jednego wy wchodzicie tu z wypiekami na twarzy licząc na kolejną porcję pozytywnych wrażeń. Zatem rodacy – do dzieła...

Serce moje rośnie gdy widzę, że to co robimy na tej stronie ma sens, że Byczoptymizm działa. No bo z jakiego niby innego powodu na meczu z Miami pojawiło się tyle osób na czacie? Że co? Że mecz wcześnie był? Nie wierzcie tym, którzy tak twierdzą. To bezduszni podżegacze, którzy każde ziarenko prawdy wezmą w swe czarne ( czarne?) wróć. W swe brudne i ohydne ręce by przenicować je na wskroś i przedstawić inaczej. Nasze wysiłki, by ściągnąć was na czat działają i nikt nam nie wmówi,  że „białe jest białe”!

W okresie pomiędzy Byczoptymizmem 4 a 5 przeżywaliśmy jedne z największych emocji w tym obecnym sezonie. Kto spodziewał sie braku emocji w meczu z GSW ten nie wiedział, co robi. Do samego końca nie wiadomo było czy stracimy 150 punktów czy nie. Nie udało się, niemniej emocje jeszcze długo po meczu nie pozwoliły mi zasnąć.

Wrócił do gry grajek na którego powrót czekałem niecierpliwie. Nwaba – ta mieszanina energii i szybkości. Mówię wam, wiele radości dostarczy nam ten gość w przyszłości.

Układam sobie w mej kapeluszowej głowie taką myśl. Nawet jeśli ktoś patrzy na teraźniejsze byki smutnym wzrokiem pesymisty, to nawet on musi widzieć, jak rozwija się nasz Dunn. Dostaje minuty, nie ma za dużej presji – świetne warunki do rozwoju i to nie tylko dla niego. Nasza młodzież niech szuka swej tożsamości i powiększa umiejętności. Bo kiedy jak nie w tym sezonie.

Na słowa uznania zasłużył też Denzel. Nie wiem co facet bierze ale niech nie przestaje. Jeśli będzie grał tak jak ostatnio, to ja go widzę niedługo z mistrzowskim pierścieniem na palcu.

A dlaczego warto oglądać NBA po nocach? Widok jak gwiazdeczki obecnej ligi wybierają najmodniejszego gościa z pośród nich – bezcenne. Jak sobie o tym przypomnę to od razu dzień mi się rozjaśnia. W końcu „...this is why we play”.

Byczoptymistycznie spojrzymy teraz na nasze intro. A raczej na zachowanie zawodników. W śród nich jest radość z tego, że grają. Widać, że oni się tym naprawdę cieszą, jest wiec nadzieja, że grają nie tylko dla mody. Oby tę radość utrzymać do końca sezonu i w następnym – mistrzowskim sezonie dalej ją okazywać.

Pozwolę sobie teraz tutaj na pewną kontrowersję. A mianowicie sam z siebie raczej nie obejrzał bym meczu Cavs. A tak miałem możliwość podziwiania gry Lebrona, co uważam za bardzo optymistyczne. Facet potrafi grać.

Nadszedł też czas, by w Byczoptymiźmie wyróżnić jeszcze jedną postać. Postać nieprzeciętną i nietuzinkową. Postać, która w ostatnim czasie prezentuje chyba swoją życiową formę. A mowa oczywiście o Kubku Kawy. Tak bracie, twoje zawzięte przebieranie nóżętami by wygrać ten odwieczny wyścig niech będzie natchnieniem dla nas wszystkich.

Jest jeszcze jeden optymistyczny fakt, którego zazdroszczę aktualnym graczom ( tak Zipser, tobie sie właśnie kłaniam, tobie Ogrze też). Za jakiś czas będą mogli powiedzieć swoim wnukom mniej więcej tak: „ widzisz wnusiu, to właśnie dzięki mojej beznadziejnej grze w tym pamiętnym sezonie Byki zdobyły kolejne sześć tytułów mistrzowskich. I co z tego, że już beze mnie. To wszystko jest moją zasługą”.

Byczoptymistą tygodnia z mojej strony zostaje Dunn za pewną trójkę, spokojnie wepchniętą do kosza od tablicy. A u was?

O czymś zapomniałem? A tak, komu cytat z czata? Czata tak cenionego przez niektórych, że aż:

specjalnie kupiłem ostatnio dwa monitory, żeby móc oglądać i pisać :)”. Prosicie? To ja proszę bardzo:

„zamiast Payne'a wywalić z ławki, to Lopez musi siedzieć na ziemi”.

Ale pozwolę sobie te rozważania zakończyć najbardziej optymistycznym cytatem z czata w tym roku:

„Za rok finały”...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież