Zaloguj

Zaloguj

lauri

Tytuł tekstu jest ostro przesadzony, nie jest to jednak w zamiarze pusty „clickbait”. Przeczytajcie do końca.

Lauri Markkanen w ciągu tygodnia podbił internet, praktycznie wszystkie fanowskie strony poświęcone Chicago Bulls piszą o talencie i potencjale Fińskiego skrzydłowego. Lauri błyskawicznie zyskał status, tutaj postaram się nie przesadzić, największej nadziei na lepszą przyszłość organizacji od wyboru Derricka Rose’a z 2008 roku.

Na żadnego gracza z Chicago w ciągu ostatnich 9 lat nie było takiego ciśnienia jeszcze przed startem sezonu, żaden z graczy Byków nie zrobił takiego turniejowego/letniego show jakie daje w tym momencie Markkanen oraz po prostu cała reprezentacja Finlandii.

Statystyki Lauriego po 4 meczach Eurobasketu są następujące;

Minuty: 29,5

Punkty: 22,5

% z gry: 50

% za3: 56,3

% z linii osobistych: 85,7

Wygrane dogrywki w których przejął mecz: 2

Kiedy myślicie offseason i cofacie się w czasie, co Wam przychodzi do głowy? Wymiana Rose’a, podpisy Wade’a i Rondo, Buzzer Valentine’a na Mistrzostwo półamatorskiej Summer League? Double-Double Portisa? Pozyskanie Boozera, idąc latami jeszcze dalej mi do głowy przychodzi jedynie akcja “The return” po kontuzji Rose’a, wymiana Aldridge’a i długo, długo nic…

Przyszedł Lauri, do startu sezonu zasadniczego jeszcze półtora miesiąca, a my z dnia na dzień nakręcamy się na to jak dobry może Fin, jakie postępy jeszcze zrobi, jaki ma sufit talentu, jak będą wyglądały jego matchupy z Kristapsem. Lauri robi nam apetyt na sezon, a może i na parę sezonów do przodu.

Markkanen po wymianie Butlera i po 2 miesiącach lamentu, narzekania, godzenia się z faktem, że sezon 2017-18 może być dla fana Bulls jednym z najgorszych w historii spowodował, że ja, część z Was i masa fanów na swiecie nakręca się na ten sezon. Podkreślmy, że fani Byków nakręcają się na pod kątem sportowym kiepski sezon -> wiecie co mam tu na myśli? Moja ocena sytuacji na samym dole.

Gar Forman 1 – 0 Fani Chicago. Forman wymianą z udziałem Fina kupił sobie czas. Czas w którym będziemy żyli nadzieją na odbudowę, czas w którym będziemy żyli hype'm na Fina. Czas w którym sprzedaż koszulek i gadżetów Markkanena i Lavine'a będzie w TOP20 sprzedawanych jersey'ów w lidze! 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież