wypowaidasiegeniuszek

Przed wtorkowym meczem wywiadu udzielił Jimmy Butler. Po wygranej z Celtics głos na konferencji prasowej zabrał coach Fred Hoiberg oraz Big 3. W szatni dziennikarze 'dorwali' Robina Lopeza i Paula Zipsera.

 

WYPOWIEDZI PRZED MECZEM

RZUTÓWKA PRZED MECZEM - JIMMY BUTLER:

Jimmy Butler udzielił wywiadu transmitowanego na oficjalnej stronie Chicago Bulls podczas "rzutówki" przed wtorkowym meczem Celtics.

Plan na wygranie play-offs? Będziemy silni mentalnie. Jesteśmy przygotowani pod względem fizycznym, wiemy co robić na parkiecie, każdy zna swoje mocne i słabe strony, ale nie możemy zablokować się psychicznie, zacząć robić błędy. To bardzo ważne w playoffs - by nie odpuszczać. Pokazaliśmy swoją siłę w pierwszym meczu i zamierzamy nie odpuszczać w nadchodzącym.

Zmiany po poprzednim sezonie, kiedy Bulls nie weszli do playoffs? Nie możemy przejmować się przeszłością, a tym bardziej co przyszłości. Każdy skupia się tylko na tym co mamy teraz, na szansie wygrania mistrzostwa dla tej organizacji. To wszystko co mamy, nie możemy nic zrobić z przeszłością. Musimy skupić się na teraźniejszości.

Momenty w sezonie, w których Rondo był odsuwany? Tak, każdy się frustruje, kiedy nie gra, bądź nie jest w stanie grać na poziomie do jakiego się przyzwyczaił. Rondo nawet kiedy nie pojawiał się na parkiecie, to próbował pomóc. Jako lider i jako weteran musisz to robić. Czekał w gotowości aż nadejdzie jego czas. Nie wygralibyśmy wielu meczów bez jego rad.

Twoje pierwsze playoffs? To było bardzo dawno temu (uśmiech), nie pamiętam dużo. Pamiętam jedynie wielką intensywność - jak ciężko każdy pracował, dopracowywał każdy szczegół, każdy. Wtedy dopiero się przypatrywałem. 

Matchup przeciwko Jae Crowderze? Jestem pod jego wrażeniem. posiada bardzo dobry rzut, robi wiele niewidocznych rzeczy dla swojej drużyny. Nie otrzymuje zaufania, na jakie zasługuje, ale jego to nie obchodzi, jedyne co go interesuje to zwycięstwo. Tak, miał problemy z faulami na początku pierwszego meczu, ale pewnie to przeanalizował, zobaczył te błędy i będzie gotowy. Jestem podekscytowany tym matchup'em.

 

RAJON RONDO

Przed wtorkowym meczem Rajon Rondo udzielił krótkiego wywiadu opublikowanego na łamach dziennika Chicago Tribune. Rozgrywający został zapytany o swoją przyszłość w następnym sezonie. Poniżej przedstawiam jego wypowiedź.

- Lubię miejsce, w którym teraz się znajduję. Myślę, że mam naprawdę dobrą ekipę. Zrobiliśmy wielkie wymiany w połowie sezonu. Te wszystkie rzeczy jakie się działy, 45 różnych wyjściowych piątek, a jednak udało się wejść do playffs. Ta drużyna została złożona w kilka miesięcy z - myślę - 10 chłopaków. Trudno to poskładać tak szybko, szczególnie jeśli wszyscy nie mają jednakowego nastawienia. Jednocześnie sądzę, że organizacja musiała dać trochę czasu tym młodszym, żeby dorośli i się poznali. Nie każdy może być jak San Antonio Spurs - zawsze trzymać swoich zawodników razem jak tylko to możliwe. Zaczęła pojawiać się pomiędzy nimi chemia i zrobili kilka długich serii w playoff i przechodzili przez wszystko przeciwności losu razem.

Potem Rondo miał jeszcze dodać, że chciałby zostać w szeregach Bulls, nawet jeśli Dwyane Wade odejdzie.

 

WYPOWIEDZI PO MECZU

 

Konferencja pasowa Freda Hoiberga:

Występ Rajona Rondo? Wiesz, on był kluczowym zawodnikiem na początku meczu. Wprowadzał dużo dobrej energii. Zaczął od trafionych rzutów, co pozwoliło reszcie od razu poczuć pewność. Utrzymywał dobrą grę przez całą noc. Przywróciliśmy go do pierwszej piątki i stał się kluczowy. Kończąc - to dobry dzieciak, motywuje resztę chłopaków. Przeżył dużo wielkich momentów, ma mistrzowskie doświadczenia i będzie nas prowadził przez plan jaki sobie założyliśmy. Oto kim jest. Kocha grać, kocha to miejsce. 

- Na odprawie przedmeczowej dużo rozmawialiśmy o utrzymaniu naszej równowagi. Wiedzieliśmy, że Celtics będą chcieli grać twardą, fizyczną koszykówkę, a my będziemy musieli wyjść i to wytrzymać.

- Przez kilka tygodni mieliśmy nóż na gardle, co doprowadziło nas do sytuacji w jakiej aktualnie się znajdujemy. Musieliśmy zacząć wygrywać. 

 

 

 

Konferencja prasowa Big 3: 

RAJON RONDO:

Szanse na wygranie serii? Mecz nr 3 będzie tylko jednym meczem, ale zapowiada się jako najważniejszy spośród wszystkich jakie zagraliśmy w tym sezonie. 

 - Fred Hoiberg wykonał tytaniczną pracę, by przygotować nas do play-offs. 

 

JIMMY BUTLER

2 zwycięstwa w Bostonie? Nie jestem zaskoczony wynikiem, ponieważ wszyscy jesteśmy skupieni, analizujemy rywali, pracujemy nad swoją grą - stąd zawsze bierze się pewność siebie. Mamy tutaj świetnych generałów, tych dwóch gości (wskazuje głową na Wade'a i Rondo), mam nadzieje mnie i innych chłopaków... 

 

DWYANE WADE

Po tych dwóch meczach wiele się o sobie nauczyliśmy. Ja wiem, że trzymamy się razem. W sezonie przechodziliśmy przez wiele trudności, ale ostatecznie one pozwoliły nam bardziej się do siebie przywiązać. Więc wiesz, poprzez zaufanie, wspieranie się przy kontuzjach, wspieranie się we wszystkim pozwoliło wejść do playoffs. To był cel wszystkich - od trenerów, przez liderów (wskazuje palcem na Butlera i Rondo), młodych chłopaków - trzymać się razem. Więc wygrywamy, idziemy przez playoffs, zwyciężamy to dobre uczucie. To wszystko wraca, procentuje. To co zrobiliśmy razem, to w co wierzyliśmy, jako grupa. Wszyscy mamy do siebie zaufanie.  

Dobre wejścia młodych - Portisa i Zipsera? Daliśmy im kredyt zaufania, to co już wam mówiłem - w pierwszym dniu [playoffs] byli godzinę wcześniej od nas, by się przygotować i to teraz widzimy. Ci goście są gotowi, zaufaliśmy im, popchnęliśmy do przodu, uwierzyliśmy w nich i cały czas ich potrzebujemy, potrzebujemy pomocy z ławki każdej nocy.

Rywalizacja z Rondo z dawnych lat? Nie cierpiałem go jako rywala (śmiech sali). Znał wszystkie nasze zagrywki. Rozgryzł zarówno naszą pierwszą i drugą opcję. Mogliśmy do niego pójść i poprosić o radę, ponieważ oglądał materiały wideo non stop.

 

Wywiady w szatni

ROBIN LOPEZ

Praca w półdystansie? Wiesz, te rzuty były otwarte. Po prostu staram się rzucać z pewnością siebie. Nie sztuką jest rzucać, ważne by wygrać mecz.

Show Rondo? Rondo jest dla nas wielki. Dużo podpowiada, dowodzi defensywą. Raj, D-Wade, Jimmy - oni wszyscy robią dobrą robotę. Nie potrafię opisać jak bardzo nam pomagają.

2-0? Trudno o to grając na wyjeździe. Celtics to bardzo dobra drużyna. Teraz oczekujemy meczu nr 3.

 

PAUL ZIPSER

Kolejna wygrana? Każdy jest po prostu skupiony, ciągle o tym mówimy. Każdy chce jak najlepiej rzucać, każdy wykonał dobrą robotę.

Niewielkie szanse przed rozpoczęciem rywalizacji? Od początku wiedzieliśmy, że nie będzie to typowe starcie drużyny z 1. i 8. miejsca. Wiedzieliśmy, że przeciwko dobrym zespołom zawsze dobrze nam idzie. Tyle, na tym się skupialiśmy.

Rondo? Oj człowieku, Rondo był w mojej głowie przez cały mecz. Kocham z nim grać, to gość stworzony dla playoffs.

- Oczywiście przed rozpoczęciem serii odczuwałem lekką presję, nieco nerwowości. Jednak kiedy mecz się zaczął, nie czułem już niczego. Byłem jedynie skupiony na tym co chcę zrobić najlepiej.

 

 

 

ORYGINALNE CYTATY/ŹRÓDŁA:

1.

2. WYPOWIEDŹ RONDO PRZED MECZEM

*

3.

4.

5.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież