Zaloguj

Zaloguj

payne morrow lauvergne 3up

Emocje powoli opadają, chociaż długo będę chodził ze spuszczoną głową po wymianie Gibsona. Z trzonu Bulls, z formacji ludzi charakternych, którzy okazywali emocje i przywiązanie do organizacji został już sam Jimmy Butler

Umówmy się w systemie zero-jedynkowym deal McDermott-Morrow to remis ze wskazaniem na dzień dzisiejszy nowego shootera Chicago. Może się oczywiscie zdarzyć, że Doug w OKC zrobi sie nagle kopią Korvera i odpali, w Chicago jednak przegrał już wszystkie swoje szanse. Wymiana Taja na młodych ( zdolnych ) to dla mnie jednoznaczny sygnał, że w tym roku nie gramy już o nic. Payne'a do niedawna częsć ekspertów na twitterze porównywała do Reggiego Jacksona i wróżyła, że powinien być podstawowym PG w innym zespole, o Lauvergnie nie wypowiem póki co ani słowa, bo ani razu nie widziałem jak gra - w drafcie wybrali go Nuggets, o potencjał zatem nie powinnismy się martwić.

Jak Nasi nowi gracze prezentują się w cyfrach? ( żeby cyfry działały na wyobraźnię operować będę na statystykach w przeliczeniu na 36 minut )

Anthony Morrow -  prawie 32 lata, 195cm. 8 lat na parkietach ligi. Morrow to przede wszystkim strzelec i własnie rzuty z dystansu są jego cechą charakterystyczną. W obronie równie chaotyczny jak Doug, srednia z kariery na poziomie ponad 41% z obwodu robi wrażenie. 

Morrow w obecnym sezonie wystąpił w 40 spotkaniach, 7 razy był starterem per 36 minut zdobywał 13,2 punktów. Pozostałe kategorie statystyczne są bardzo mizerne, ale to charakterystyka tego gracza

Joffrey Lauvergne - 26 lat, drugi sezon w NBA, ponad 210cm. z miarą zza łuku i co można wynioskować z jego cyfr, rozwija sie w tym elemencie gry. W przeliczeniu na 36 minut gry jego statystyki z okresu gry w Nuggets były bardzo dobre ( w granicach 15/10 ), w OKC kosztem m.in. Sabonisa dostawał mniej szans na grę. W Chicago będzie na samym początku najpewniej 5 opcją w rotacji na pozycjach 4 i 5 ( za Portisem, Miroticiem, Lopezem, Felicio ) 

Cameron Payne - 23 lata, 190cm. wzrostu i charakterystyczna gra lewą ręką. Ciężko oceniać rozwój i przydatnosć tego gracza w związku z jego kontuzją w tym roku. W poprzednim sezonie, ale i w rozgrywkach D-League w tym robił bardzo dobre wrażenie. Jego rzut nie powala, skutecznosć również, srednia na poziomie 32% zza łuku z dotychczasowej kariery na kolana nie powala.

Tak na spokojnie to nie jestem zły za tą wymianę, jestem zły za to, że Bulls dokonali tej wymiany w sposób nieprzemyslany. Przynajmniej w moim odczuciu, jesli pozyskujemy 5 rozgrywającego, powinnismy mieć w zanadrzu inne transakcje żeby uporządkować roster i wzmocnić na już pozycję PF, gdzie stracilismy filar i serce drużyny. Aktualny roster Bulls wygląda następująco:

PG - Grant, MCW, Rondo, Payne, Canaan

SG - Wade, Valentine

SF - Butler, Morrow, Zipser

PF/C - Lopez, Portis, Mirotic, Felicio, Lauvergne

Czarno na białym widać, że "koncepcja" o ile takowa jest zakłada pójscie w small-ball, jednak w mojej opinii Bulls to na tą chwilę po utracie takiego fightera w pomalowanym będą zespołem o parę poziomów gorszym, przynajmniej jesli chodzi o dominację w pomalowanym i wskaźniki defensywne. Zapraszam do dyskusji co wy o tym sądzicie - tylko nie to będzie sensowna wymiana argumentów, a nie narzekanie na Formana, to nam nic nie da

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież