Zaloguj

Zaloguj

ROSE

Zapominamy o pierwszej porażce z Boston Celtics. Dziś w United Center - Chicago Bulls podejmą New York Knicks. Starcie nie jak każde inne. Pikanterii spotkaniu dodaje pierwszy mecz Derricka Rose’a przeciwko Bykom. Złote dziecko Chicago, najmłodszy MVP w historii ligi wielokrotnie zapewniał, że jego największym marzeniem jest zdobyć tytuł dla swojego miasta. Dziś w nocy podczas video, które organizacja przygotowała z okazji jego powrotu jest szansa, że po raz ostatni usłyszymy te słowa. Obok niego wystąpi jeszcze 2-óch byłych graczy Bulls. Joakim Noah oraz Justin Holiday. Głęboko wierzymy, że to będzie dla wszystkich piękny wieczór z niesamowitą atmosferą na trybunach United Center.

Bulls mimo mniej udanego meczu w Bostonie wciąż utrzymują wysokie lokaty w statystykach drużynowych. Ostatnio nasz znak rozpoznawczy, który w pierwszych czterech meczach był elementem zawsze rozstrzyganym na naszą korzyść – zbiórki, plasują Byków na drugiej pozycji w lidze. Nie sposób nie wspomnieć tu Taja Gibsona, który notuje ich średnio 9.3 na mecz. Oczywiście wciąż Chicago Bulls trzyma się w zasiągu pięciu najlepszych drużyn w rubryce punktów na mecz, asyst i trójek. Niezmiennie liderem zarówno na parkiecie jak i w liczbach opisujących zdobywane punkty jest Jimmy Butler. 

Pod drugiej stronie zobaczymy team z bilansem 1-3 (0-2 na wyjazdach), który nie pokazuje niczego co przykuwa uwagę. Wspomniany wyżej Rose wraz z Carmelo Anthonym rzucają najwięcej, odpowiednio 16.3 (44.6%) i 21 (43.9%) punktów na mecz. Czymś, co dobrze ilustruje jaki poziom na tablicy prezentują zawodnicy znad wschodniego wybrzeża to fakt, że Noah, który od rozpoczęcia sezonu jest cieniem samego siebie przewodzi w drużynie w liczbie zbiórek – 7.5 na mecz.

Więcej o postawach wszystkich naszych ex-graczy przeczytacie niedługo w felietonie, na który już zapraszam.

Wyjściowe piątki:

Jimmy Butler – Carmelo Anthony

Taj Gibson – Kristaps Porzingis

Robin Lopez – Joakim Noah

Dwyane Wade – Courtney Lee

Rajon Rondo – Derrick Rose

GO BULLS!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież