Zaloguj

Zaloguj

Jimmy Butler2 e1448453716404

Kibice w United Center sobotnim meczem z Washington Wizards rozstali się ze swoją drużyną na ponad dwa tygodnie. Przed Bykami pierwsze w tym sezonie tournee po zachodnim wybrzeżu, do Chicago Byki wracają dopiero 30 Listopada. Dziś przeciwnikiem będzie drużyna Portland Trail Blazers. Następne spotkania Bulls zagrają kolejno z Jazz, Lakers, Clippers, Nuggets oraz 76ers. Cel minimum w naszych oczach to powrót do Chicago z bilansem co najmniej remisowym; 8-8

Skupmy się przede wszystkim na teraźniejszości. Ekipa z Portland po ostatnim zwycięstwie z Nuggets osiągnęła bilans 7-4. To, że chłopcy Hoiberga zdominują dzisiaj na tablicy rywala jest pewne. Porównanie statystyk nie pozostawia złudzeń: Portland – ostatnia drużyna w NBA pod tym względem – 41 na mecz; po przeciwnej stronie Bulls – pozycja druga – 47 zbiórek. Jakby tego było mało, najlepiej zbierający Al-Farouq Aminu (6, 6 na mecz) ma kontuzjowaną łydkę i nie zagra.

Taka przewaga może jednak nic nie znaczyć. W teamie z Oregonu mają bowiem gracza wyjątkowego – Damiana Lillarda. Czwarty najlepiej punktujący w lidze osiąga średnią niemal 31 oczek na mecz. Drugi obrońca, CJ McCollum również nie odstaje i zdobywa punktów średnio 21. Całość daje nam czwartą ofensywę w lidze. Prosty wniosek – nawet wyłączenie Lillarda niekoniecznie da wygraną.

Rozpoczęcie tournee od zwycięstwa byłoby świetnym startem w serię wyjazdowych spotkań. Kluczem do wygranej będzie z całą przewnoscią matchup Rondo vs. Lillard. Rajon dostanie długie minuty naprzeciw rozgrywającego Portland. Na wyjazdowy „circus trip” zespół zabrał ze sobą R.J. Huntera, dziś z całą pewnoscią nie zobaczymy w zespole Bulls Douga Mcdermotta, który wciąż odczuwa skutki upadku ze spotkania z Wizards.

Pierwsze piątki:

Jimmy Butler – Maurice Harkless

Taj Gibson – Meyers Leonard

Robin Lopez – Mason Plumlee

Rajon Rondo – CJ McCollum

Dwyane Wade – Damian Lillard

Następny mecz z czwartku na piątek z Utah Jazz o 3:30.

Dawid Jama

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież