okk

Paul Zipser wyraża swoją opinię o ruchach transferowych Bulls, przebudowie zespołu oraz nowych kolegach, a ponadto opowiada swoich własnych oczekiwaniach przed kolejnym sezonem.

Seah Highkin\dziennikarz: Jak trzyma się grupa na treningach tego lata?

Paul Zipser: Jak na razie całkiem nieźle. Sporo pracujemy. Trzy tygodnie w Chicago, wielu chłopaków. Pracujemy codziennie.

SH: Co znaczy trzymanie wszystkich zawodników razem w treningu przez całe lato, z tak młodą kadrą jak wasza?

PZ: To wiele znaczy, aby widzieć cały zespół, z którym pracujesz każdego dnia podczas sezonu, a potem w lato utrzymujesz pracę, szlifujesz umiejętności, ponieważ masz dużo do zrobienia i nauczenia się.

SH: Jaka była twoja reakcja, kiedy usłyszałeś o wymianie Jimmy’ego Butlera?

PZ: To nie było do końca zaskakujące. Było za dużo plotek, które wskazywały, że coś się stanie. To była tylko kwestia czasu. Jednak myślę, że była to dobra dla nas wymiana. Dostaliśmy dwóch dobrych młodych zawodników i myślę, że mamy teraz dużo sił i sporo pracy do zrobienia.

SH: Jakie masz zdanie o Laurim Markkanenie?

PZ: Lubię go. Jestem pod jego wrażeniem. Rzuca całkiem nieźle, nie popełnia głupich błędów, jest solidny, potrafi bronić, jest atletyczny...

SH: Poznaliście się, kiedy graliście jeszcze w Europie?

PZ: Tak, dwa lata temu graliśmy przeciwko sobie. Jednak przeważnie grałem na "trójce", więc nie rozpoznaliśmy się. Ale jest dobrym dzieciakiem i czekam na dzielenie z nim czasu.

 

USATSI 10034932 168381809 lowresPaul Zipser oddaje rzut podczas szóstego meczu w serii playoffs przeciwko Boston Cetltics.

 

SH: Czy zespół nakierowywał Cię już jaka będzie twoja rola w nadchodzącym sezonie?

PZ: To oczywiste, że jesteśmy teraz paczką młodych chłopaków, próbujemy grać lepiej i wygrywać. Myślę, że miałem dobrą rolę w poprzednim sezonie, ale zawsze chcę być lepszy dla zespołu i dla samego siebie. Chcę wziąć większą odpowiedzialność.

SH: Byłeś sfrustrowany, kiedy Bulls pozyskali Zacha LaVine’a i Justina Holideya? Dla ciebie to większa rywalizacja.

PZ: Nie. Potrzebujemy kolejny zawodników na „trzecią” pozycję, ponieważ w tamtym roku tylko ja ją obsadzałem. Dwyane (Wade) jest bardziej „dwójką” niż „trójką”. Więc jestem zadowolony z tych ruchów. Oczywiście, teraz przyjdzie większa konkurencja, ale potrzebujemy dobrych zawodników by wygrywać.

SH: Na koniec: Jako zawodnik, jak odnajdujesz balans pomiędzy tym czego chce organizacja, z tym czego chcesz Ty na parkiecie? Zarząd chce przebudowy i dostania najwyższych picków w loterii, ale wy chłopaki chyba nie zamierzacie wychodzić i nie grać twardo by przegrywać mecze?

PZ: Nigdy nie byłem w drużynie, gdzie nie zamierzamy wygrywać każdego spotkania. W poprzednim sezonie zawsze mieliśmy takie nastawienie, by wygrywać wszystko. Myślę, że jak dla mnie – osobiście, to się nie zmieni. Oczywiście, często grasz z pewnymi zespołami w lidze, gdzie nikt nie spodziewa się twojej wygranej, ale moje nastawienie się nie zmienia i zawsze chcę wygrywać. Nie dla popisywania się. Chcesz wygrywać mecze, bo przez to stajesz się lepszy.

 Źródło: https://theathletic.com/76306/2017/07/17/qa-paul-zipser-on-the-big-trade-the-bulls-rebuild-and-his-personal-expectations/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież