konfaaa

Po trzecim meczu z Boston Celtics, w którym niezdolny do gry z powodu złamania kciuka był Rajon Rondo, zwołano specjalną konferencję prasową, na której rozgrywający Byków przytacza szczegóły kontuzji.

 

[Chicago Tribune] Jak bardzo przybija Cię ta kontuzja i jak myślisz, ile będziesz poza grą?

Wiesz, nie mogę się z tym pogodzić, ale rzeczy dzieją się z jakiegoś powodu. Jest jak jest i nie mam pewności ile mogę nie grać. Chcę dojść do formy bardzo szybko, ale doktorzy powiedzieli mi o kilku tygodniach. Zobaczymy jak pójdzie tydzień po tygodniu.

 

[CNS Chicago] Fred (Hoiberg) powiedział nam, że zostaniesz poddany badaniom za 7-10 dni, więc pomiędzy szóstym, a siódmym meczem. Myślisz, że będziesz próbował zagrać, jeśli dostaniesz jasność od lekarzy?

To zależy co mogę znieść. Wiesz, mój stan jest sprawdzany co dwa dni i zobaczę, czy będę w stanie trzymać piłkę, ale teraz nie mogę nawet użyć widelca, więc po prostu zamierzam wziąć poczekać kilka dni i zobaczyć jak się czuję. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

 

[ESPN] Byłeś bardzo solidny w ostatnim miesiącu odkąd Fred przywrócił Cię do pierwszej piątki. Jak to jest oglądać teraz z ławki jak koledzy przechodzą przez serię bez ciebie?

Pojadę do domu, obejrzę materiał wideo i zobaczę co możemy zrobić lepiej. To była trudna noc, nie broniliśmy trójek tak dobrze jak w pierwszym i drugim meczu. Celtics mieli 37 prób z dystansu i musimy temu zapobiec. Musimy lepiej popracować na obwodzie. Dobrze szło nam na tablicach, ale musimy znaleźć sposób na organizowanie ofensywy nieco szybciej i podejmować lepsze decyzje.

 

Jerian (Grant) potwierdził, że dawałeś mu rady przy linii bocznej. Jak duży wpływ możesz mieć na Jeriana i Michaela Carter-Williamsa dawając im rady, czy próbując pomóc? Jak się do tego ustosunkowujesz?

Próbuję, ale nie chcę być za bardzo wtrącać się w ich grę. Jeśli chcą się poradzić, albo zadać pytanie, to pytają, ale jednocześnie daję im do zrozumienia, że widzę kilka rzeczy, o których im nie mówię, ale przez większość czasu daje im grać dalej i przejść przez to. Jeśli potrzebują zawsze mogą mnieć zapytać. To samo tyczy się Rolo, Felicio, więc każdemu z mojej drużyny staram się pomóc.

 

Rajon widzieliśmy Cię po zakończeniu drugiego meczu i nie wyglądałeś jakbyś był kontuzjowany. Kiedy odkryłeś, że złamałeś kciuk?

Nie jestem pewny kiedy, ale wiem, że była to trzecia kwarta i dostałem podanie nad Horfordem, chciałem złapać piłkę i kiedy złapałem, już wiedziałem, że jest coś nie tak z moim kciukiem. Kontynuowałem grę choć wiedziałem, że to szalone, nie myślałem o tym. Dopiero potem poczułem ból, ale to playoffs i grałem dalej.

 

Wczoraj trenowałeś, ale ból był coraz silniejszy i udałeś się na prześwietlenie? Jak to wyglądało?

Tak mogłem biegać, biegałem przez cały czas podczas naszych wczorajszych zajęć, ale nie mogłem ćwiczyć z grupą, nie mogłem utrzymać piłki. To było bardzo bolesne.

 

[Szybkie wtrącenie któregoś z dziennikarzy bez zabrania mikrofonu i niesłyszalne pytanie.]

Ja. Wiedziałem, że coś jest nie tak. Mój palec był niebieski [śmiech wszystkich].

 

Czy uważasz, że Twoje kontuzje zawsze szybko się leczą?

Tak jest. Miałem trochę problemów z moją prawą ręką w ostatnim miesiącu sezonu i byłem zdolny do tego, żeby wziąć parę dni wolnego i pozwolić, żeby samo się wyleczyło, bądź poprawiło. Mam nadzieję, że tak samo będzie z moim kciukiem, zobaczymy. 

 

[Chicago Sun Times] Czy możesz wyjaśnić jak z pozycji, w której byłeś w sezonie zasadniczym, dotarłeś do statutu niezastąpionego w playoffs?

Zastałem inną drużynę. Mam formę taką, jaką ma zespół, czasami się zatrzymujemy. Energia jest inna, wibracje są inne. Ofensywne poszliśmy lekko w górę. Myślę, że trafiliśmy w rytm w idealnym czasie i wszyscy mamy co nieco z tym do zrobienia.

 

 

ŹRÓDŁO

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież