Zaloguj

Zaloguj

dennis

60 dni, tyle pozostało czasu do rozpoczęcia Preseason i oficjalnego zakończenia morderczej przerwy pomiędzy sezonami 16/17 a 17/18. Na te niespełna 2 miesiące zapraszam Was na podróż po historii organizacji.

Chicago Bulls mają już 51 lat, w tym czasie 382 zawodników zakładało na siebie koszulki z numerami od 00 do 91, łącznie gracze Bulls „zużyli” już 54 numery, w cyklu tekstów do rozpoczęcia Preseason przyjrzymy im się, przypomnimy najlepsze występy, podkreślimy które numery są zastrzeżone. W przypadku kiedy paru graczy przypadnie na jeden numer, opiszemy i przypomnimy sobie najlepszy występ, najlepszego gracza z tą cyfrą. Na pierwszy ogień leci Dennis Rodman!

#91

Najwyższy nominał na koszulce w historii Chicago, nosił nie kto inny jak Dennis Rodman! Do tej pory kiedy oglądam jakieś highlighty, skróty spotkań z lat 90-tych nie mogę pojąć jak dwumetrowy Forward, w czasach wielkich dominujących środkowych zbierał z tablic praktycznie wszystko co było do zebrania. Przypomnijmy, że sezony 91/92 i 92/93 to kosmiczne średnie ponad 18 zbiórek/mecz.

Rodman zapisał się w historii Bulls jako jeden z ważniejszych graczy drugiego Three-Peat’u. W latach 1996-98 poza rozegraniem 199 spotkań w Chicago, dał się zapamiętać z epickich bitew w finałach NBA najpierw z Shawnem Kempem, a następnie z Karlem Malone.

Polecam ten film szczególnie od 1:28

Karl Malone GAME 3 w finałach 1998 zaczął od 6/6 z gry, polecam zobaczyć co potem robił z nim Rodman!

Statystyki Dennisa Rodmana jako gracza Chicago Bulls

Punkty/mecz 5,2

Zbiórki/mecz 15,3

Asysty/mecz 2,8

Minuty/mecz 34,6

nss sports rodman 6

Następny numer to #90 i Drew Gooden!

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież