Zaloguj

Zaloguj

DElUA7GXYAAHr37

Antonio Blakeney to na ten moment, w duecie z Lauri Markkanenem największy plus tego lata w Chicago. Blakeney to mierzący 193cm niespełna 21 letni rozgrywający. Ostatnie 2 lata spędził w „kuźni talentów”, czyli uczelni LSU. Shaquille O’Neal, Bob Pettit, Pete Maravich, Mahmoud Abdul-Rauf, Glen Davis, Brandon Bass, Stromile Swift, Tyrus Thomas to wszyscy byli studenci tego college’u.

W minionym sezonie Antonio notował średnio 17,2 punktów, 4,8 zbiórek i niespełna 2 asyst rzucając na poziomie 51% za 2 i 36% zza łuku, co w totalu dało przyzwoite 46% z gry. W tegorocznej lidze letniej po 4 meczach notuje średnio ponad 16 punktów i 6 zbiórek. Jego występy prezentowały się następująco:

Vs. Mavericks / 13 minut, 6 punktów, 2/4 z gry, 2/3 z obwodu

Vs. Hawks / 23 minuty, 11 punktów, 3/10 z gry

Vs. Wizards / 34 minuty, 23 punkty, 8 zbiórek, 9/17 z gry, 4/5 z obwodu

Vs. Blazers / 35 minut, 27 punktów, 11 zbiórek, 7/17 z gry, 2/4 z obwodu

Jest progres, jest powtarzalność, co w miarę ważne to Blakeney przez ponad 100 minut gry, grając często agresywnie, na kontakcie, stracił tylko 4 razy piłkę!

Najbardziej charakterystyczne dla tego gracza to dynamika, pierwszy krok na koźle i duża chęć wjazdów pod kosz, największą ujmą jak dla mnie to fakt, że nie ma we krwi rozdawać kluczowe podania. Niecałe 2 asysty na mecz w college’u, fatalne 0,5 asyst na mecz po 4 meczach ligi letniej to patrząc na gabaryty gracza wyniki po prostu tragiczne.

Mimo tego, Blakeney zrobił na mnie i patrząc na komentarze za oceanem nie tylko na mnie bardzo dobre wrażenie. 20 lat, atletyzm, winda w nogach, dobry rytm, szybkość, chciał nie chciał idealnie komponuje się do modelu „more younger and atheltic” i biorąc pod uwagę niepewna przyszłość Payne’a, oraz pewny kiepski wynik sportowy Bulls w sezonie 2017-18 mam nadzieję, że Antonio załapie się na obóz przed sezonem, do rotacji Windy City Bulls lub po prostu do NBA. Czy to będzie w Chicago czy gdziekolwiek indziej, taką grą w SL zasłużył na szansę. Dla osób, które oglądały w zeszłym sezonie mecze D-League ( już G-League ), to gwiazda Windy City Bulls Alfonzo McKiennie podpisał tego lata wieloletni kontrakt z Raptors – on swoja szansę wykorzystał.

Powodzenia! 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież